Z życia szkoły

ROK SZKOLNY 2018/2019
Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji już po raz piąty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbył się Powiatowy Konkurs pod hasłem „Bądź tolerancyjny”. W kategorii plastycznej uczennica naszej szkoły Klaudia Góralczyk 
z klasy 8b zdobyła III miejsce.

więcej...


4 grudnia IV klasiści - nasza najmłodsza grupa RUGBISTÓW 🏉 zmagała się na Turnieju Rozgrywek Półfinałowych w Łodzi
w Rugby Tag. Wywalczyli IV miejsce, 😊💪 a tym samym zdali egzamin sprawdzający ich umiejętności!👏 😊

więcej...


3 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie, który uświadomił dzieciom jak ważne jest dbanie o zwierzęta i zapewnienie im odpowiedniej opieki.

więcej...


Dnia 3 grudnia 2018r. odbył się apel z uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

więcej...Alicja Perka z klasy 7b zdobyła II miejsce a Kacper Dykes z klasy 7c wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Energia lasu”

więcej...


W dniu 01.12.2018r., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się konkurs wokalny Małe gwiazdy.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a - Julita Grabowska i Tatiana Kopala.

więcej...W poniedziałek 26 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny z języka angielskiego Spelling bee
Wzięło w nim udział 14 osób z klas IV i V. Uczniowie musieli wykazać się biegłością w literowaniu słów w języku angielskim.

więcej...Rozstrzygnięty został szkolny konkursu „Droga do Niepodległości”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - grafika komputerowa 
i prezentacja multimedialna.

więcej... 


Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych. Wychowawczyniami są panie: Krystyna Krakowiak i Mariola Felczak.

zdjęcia...


Świat czarów i wróżb zagościł we wtorek w naszej szkole. Z okazji zbliżających się Andrzejek odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Cała społeczność uczniowska bawiła się doskonale.
Dziękujemy klasie 8a za przygotowanie gabinetu wróżb oraz zabawy andrzejkowe.

zdjęcia...


Klasa II B wzięła udział w warsztatach animacyjnych pt."RE:cykl". Uczniowie realizują projekt "Łódzkie pełne kultury". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

więcej...


UCZNIOWIE CZWÓRKI NA SZLAKU KOLOROWEJ LOKOMOTYWY
Czwórka po raz 6 wzięła udział w projekcie „Kolorowa Lokomotywa - na zielonym szlaku 2018”, którego ideą jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród dzieci.

więcej...


Nasi laureaci w miejskim konkursie plastycznym MCK z cyklu „Papier w roli głównej” pt. „LOTY i NIELOTY”

więcej...

 

 


zdjęcia...


11 listopada na placu Wolności przy okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość tę uświetniła swoim śpiewem Tatiana Kopala uczennica klasy 2A – lureatka II miejsca XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”

 


W niedzielę 11 listopada w MCK Giganty Mocy odbył się koncert laureatów XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Reprezentowała nas Tatiana Kopala, która zajęła II miejsce w kategorii soliści kl. I-III. GRATULUJEMY:)

więcej...


W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole nauczyciele organizowali szereg konkursów. 
9 listopada zostały uroczyście wręczone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. 
Wszystkim serdeczne GRATULUJEMY!😊

zdjęcia...


9 listopada z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 3A, 6B oraz zespół wokalny 4 Nutki przygotowali uroczystą akademię dla całej społeczności szkolnej. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały panie: Marzena Osińska, Lilianna Furga, Ilona Banasik, Beata Bedlechowicz. 
Bardzo dziękujemy za piękną lekcję historii. 

zdjęcia...

CZWÓRKA DLA NIEPODLEGŁEJ
 – takie hasło utworzyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami była ubrana w barwy narodowe, aby świętować to uroczyste wydarzenie. Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski.


W dniu dzisiejszym odbył się XV Bieg Niepodległości. Nasi uczniowie w doskonałych nastrojach dzielnie walczyli o lokaty, jednak głównym celem biegu był patriotyczny charakter. Piękna pogoda sprzyjała dzieciom podczas zmagań sportowych. 
Opiekunami uczniów byli p. Emilia Ciołek i p. Arkadiusz Kruk.

zdjęcia...


5 listopada uczeń klasy VII b – Jan Olczyk zdobył GRAND PRIX w POWIATOWYM KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ
- „Ojczyzna wierszem malowana”. 

 

więcej...


Warsztaty edukacyjne pt. ,,Przez dziurkę od klucza, czyli my po drugiej stronie lustra". Klasa 2B - realizuje projekt "Łódzkie pełne kultury". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

więcej...


IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim w tenisie stołowym!

więcej... 


W sobotę 27 października kilku małych Artystów reprezentowało naszą szkołę podczas 
XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.

więcej...


25 października 2018r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Bełchatów p. Jagodą Nieborak na temat "Grzeczne dzieci segregują i wykorzystują śmieci".

zdjęcia...


24.10.2018r na terenie szkoły odbył się szkolny konkurs „Sudoku”, w którym wzięło udział 30 osób 
z klas IV, V i VIII.

więcej...


"Czwórka" najlepsza w powiecie!!!
24.10.2018r. w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego 
w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

więcej...


24 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się koncert muzyczny

zdjęcia...


Ksenia Surmacka z 0a zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym organizowanym
przez MCK-Giganty Mocy.

więcej...


19 października reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Bełchatowa 
Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców

więcej...


17 października 2018 roku w SP nr 4 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania prozy Stefana Żeromskiego. Tegoroczny konkurs wpisał się w konwencję Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” organizowanego przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę i opatrzony był hasłem ,,Dialogi o Ojczyźnie”. 

więcej...


Klasa 2 B bierze udział w projekcie "Łódzkie pełne kultury" II edycja. 

więcej...


W dn. 17.10.2018r świetlica szkolna w ramach zajęć prowadzonych podczas opieki nad dziećmi zorganizowała konkurs pt. "Dbam o zdrowie i higienę osobistą".

wiecej...


Dnia 16.10.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawczyniami, przygotowały serce dla Świętego Jana Pawła II. Następnie wybrały się na plac kościelny przy ul. Kościuszki, gdzie znajduje się pomnik Papieża Polaka. 

więcej...Ślubowanie klas pierwszych

zdjęcia... 


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mszy świętej z okazji Dni Papieskich. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie 8a i 7b. Dziękujemy za udział dzieciom w dzisiejszej uroczystości.

zdjęcia...


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 12 października, zakończył koncert 
„Jest taki kraj” w wykonaniu zespołu wokalnego „4 NUTKI” ze Szkoły Podstawowej nr 4, dziecięcego chóru „Cantabile” działającego przy Miejskim Centrum Kultury, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Pasjonata" i chóru nauczycieli „Bagatela”. Wspólnie z nimi występowali również uczniowie i nauczyciele z bełchatowskich szkół oraz przyjaciele ,,czwórki ".

zdjecia...


Akademia z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - przygotowana przez Samorząd Uczniowski, odbyła się w naszej szkole 12 października 2018r.

zdjęcia... 


10 października w naszej szkole odbył się
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - ŚLADAMI PISARZY POLSKICH
- dla klas piatych i szóstych


W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Ośrodka Realizacji Inicjatyw, którzy przeprowadzili pogadankę 
na temat bezpiecznego kontaktu z psem🐕🐶. Cenne uwagi Pana Patryka przydadzą się uczniom na przyszłość. "Gwiazdą" spotkania był pies o imieniu Ajaks, który prezentował dzieciom sztuczki w zamian za pieszczoty i smakołyki🐶. Dzieci byly zachwycone Ajaksem, którego zapraszają do szkoły za rok. 
Przy okazji przypominamy o trwającej zbiórce karmy i artykułów dla zwierząt na rzecz schroniska 
w naszej szkole🐕🐶🐩🐈🐱. Zachęcamy do udziału w akcji.
Dziękujemy Panu Patrykowi, Pani Mai oraz Ajaksowi za cenną lekcję.

zdjęcia... Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji

„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach 
na stulecie odzyskania niepodległości 
od młodzieży z województwa łódzkiego”

Koordynatorki - Katarzyna Zawadzka i Monika Grygiel

więcej... 


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju eliminacyjnym Orlikowej Ligi Mistrzów Rugby Tag. 

więcej... 


Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - 25.09.2018

zdjęcia... 


Na pierwszym treningu Rugby Tag w tym roku szkolnym starsi uczniowie klas VII przekazali tzw. „pałeczkę" młodszym kolegom i koleżankom 👉Jak widać szczęśliwą, ponieważ to oni - uczniowie klas IV powtórzyli dzisiaj ich zeszłoroczne zwycięstwo w Bełchatowskiej Lidze Rugby Tag i zajęli 
I MIEJSCE🥇🏆🎉

więcej...


Amelia Bedlechowicz, uczennica klasy 5b, już po raz drugi otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na teksty piosenek organizowanym przez Fundację Młodzi Artyści. Tym razem Amelia otrzymała wyróżnienie w konkursie. Oprócz tekstu Amelka napisała również muzykę do swojej kolejnej piosenki. Gratulacje:))

wiecej...


Uczniowie naszej szkoły właśnie TAK 💪zaczynają poniedziałkowy dzień ! Z uśmiechem na twarzach 
i na sportowo 😀🏒🏌️‍♀️Uczestnicy zajęć SKS wiedzą, że najlepsza poranna gimnastyka - pobudza organizm do pracy i zapewnia dobre samopoczucie 😉Chętne osoby zapraszamy do wspólnej sportowej zabawy. 
🤓Zajęcia odbywają się:
Poniedziałek - 7.10 - p. Martyna Pacholczyk
Wtorek - 7.10 - p. Martyna Pacholczyk
Środa - 15.30 - p. Martyna Pacholczyk
Czwartek - 7.10 - p. Emilia Ciolek
Piątek - 7.10 - p. Emilia Ciołek

zdjęcia...


NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” W CZWÓRCE

12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja przybrała formę dwuetapowego konkursu dla uczniów z klas VII i VIII. Po eliminacjach klasowych najlepsi lektorzy prezentowali wybrany fragment lektury przedstawiający obrazy Ojczyzny. W gościnnych progach biblioteki, przy ciastku i kompocie jabłkowym zostali wyłonieni zwycięzcy. Oto oni: Katarzyna Makowska z kl. VIIIa, Barbara Sokołowska z kl. VIIb, Bartosz Kalinowski z kl. VIIIb oraz Zuzanna Stępień z kl. VIIa i Kinga Pijewska z kl. VIIc. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za wysoki poziom prezentacji. Konkurs przygotowały panie: Lilianna Furga, Maria Pierszała, Monika Grygiel i Katarzyna Zawadzka
Fotorelację z konkursu można obejrzeć również na fb szkolnym.


 
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019ROK SZKOLNY 2017/2018

 W niedzielę 1 lipca występ Tatiany Kopali uświetnił 39 Dni Bełchatowa! Uczennica naszej szkoły reprezentowała swoją "Czwórkę" na dużej scenie. Zaśpiewała piosenkę Małgorzaty Ostrowskiej 
pt. "Meluzyna". Tatiana kolejny raz zachwyciła wszystkich słuchaczy swoim talentem i pozytywną energią:) gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji:) 
opiekun Beata Bedlechowicz
  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 na zdjęciach

Rozdanie nagród w szkolnych konkursach

zdjęcia NASZA STREFA KIBICA

  Konkurs na imię dla szkieletu wygrała klasa 7a Pani Polak imieniem "Żeberek". Klasa w nagrodę otrzymała bilety do kina na dowolny film komercyjny. Rada Rodziców gratuluje wygranej ☺️ 


,,Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka II" 


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Uczeń naszej szkoły Alan Knapik z kl.0 a zdobył I miejsce w finale Konkursu Plastycznego"Zapobiegajmy pożarom".

więcej...Tatiana Kopala
 z klasy 1a zdobyła I MIEJSCE  Archidiecezjalnym Dziecięcym Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej! W niedzielę 17.06.2018r. w Ogrodach Parafialnych, przy Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie odbył się koncert finałowy "Santo Subito".

więcej...


W dniu 17.06.uczniowie reprezentowali szkołę w ramach pocztu sztandarowego podczas mszy św. z okazji dnia patrona naszego miasta św. Jana Pawła II oraz 125-lecia parafii NMP. Skład pocztu sztandarowego: Kacper Dykes, Jakub Motyl, Oliwia Oset, Karolina Cypel, Maria Elmrych, Wiktoria Grzelak. Opiekunami dzieci były panie Emilia Ciołek i Patrycja Kołasińska.

zdjęcia...


To były emocje! Nasi uczniowie w dniu dzisiejszym wzięli udział w Paraolimpiadzie w Hali „Energia” organizowanej przez Szkole Podstawową nr 1.

wiecej...7 czerwca odbyło się podsumowanie Czwartków Lekkoatletycznych w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Uczeń naszej szkoły Jerzy Jurczak z klasy 4c otrzymał dwie nagrody.

Bezpieczne wakacje - spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

W sobotę 2 czerwca odbyły się w Gigantach Mocy eliminacje V Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej "Santo Subito".
 

To już kolejne zajęcia w ramach projektu „Pomysłowy rok”. Na zajęciach, uczniowie klasy 1a poznali rodzaje komiksów, dowiedzieli się, kto tworzy komiksy i z jakich elementów składa się taki komiks.

Dzień Mamy w klasach zerowych

W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zorganizowany był przez Ludowy Klub Sportowy "STOMIL" i SP4.

Już za nami Półfinałowy turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego 😀 Przywieźliśmy srebro 
- II MIEJSCE w kategorii klas VI. 

17 maja 2018r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyła się XXII EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU 
BEŁCHATÓW WCZORAJ I DZIŚ POD HASŁEM 
Niepodległość w Bełchatowie
 
 więcej...

Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej - 16 maja 2018r. 
 


14 maja 2018r. uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w międzyszkolnych rozgrywkach Ligi Rugby Tag.
Uczniowie klas VI to zgrana drużyna, która nie miała dziś sobie równych i wywalczyli I miejsce 😀🥇

W dniu 11.05.2018r. chłopcy z rocznika 2009-2007 wybrali się do ZSP nr 9 w Bełchatowie na zawody piłki nożnej. Nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze i ukończyła rywalizacje na 3 miejscu.

W dniu 11 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie
odbył się XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem " Przyroda w sercu i w poezji". 
Wyróżnienie otrzymali Przemysław Borkowski z klasy 6a i Wiktoria Kochańska z klasy 5a. 


W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ,,Mistrz Matematyki" w kategorii klas V uczeń Kacper Lisiak (5b)  zajął II miejsce. W kategorii klas VII (7a) zajął III miejsce. Uczniów przygotowały panie: Anetta Pabich i Anna Fulara. Gratulujemy!

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Idiomy w Języku Angielskim" uczennica klasy 7b Katarzyna Pierszała  zajęła II miejsce.  Kasię przygotowała pani Agata Wojciechowska. Gratulujemy!

09.05.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas IV - "W świecie baśni Hansa Christiana Andersena".  Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w kilku konkurencjach.

9 maja 2018 r. w SP 12 odbył się lll Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zielono mi", ,,Ćwierkają wróbelki".  Wyróżnienie zdobyły: Laura Buresz z klasy 2a i Julia Stojek z 3b. 3 miejsce zajął Antoni Wiliński z klasy 1b.
Serdecznie gratulujemy.

W dniu 09.05.2018r. w zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie odbył się etap pisemny XIX Miejskiej Olimpiady 
z Języka Niemieckiego
 dla szkół podstawowych. Do etapu ustnego zakwalifikowała się Katarzyna Makowska z kl. 7a. 
Uczniów przygotowała pani Małgorzata Weder-Tatarczak.

W dniu 08.05.2018r. nasi uczniowie brali udział w Biegu Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wypadli bardzo dobrze jak na tak niedużą liczbę zawodników. Na 2 miejscu podium w swoich kategoriach wiekowych stanął: Jakub Jon rocznik 2009 
oraz Mazurkiewicz Dominik 2010.


227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bełchatowie.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Dawid Gaszewski, Sebastian Metelski, Alicja Darmach, Katarzyna Makowska, Wiktoria Grzelak, Emilia Pyjor - uczniowie klasy 7a.  Młodzież była pod opieką pani Katarzyny Zawadzkiej i Alicji Kobyłt.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W X Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji ks. Jana Twardowskiego uczeń klasy 6b Jan Olczyk zajął IIImiejsce.

I powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Pitagoras" w kategorii klas 4 Kamil Maras zajął II miejsce.  W kategorii klas 7 Tobiasz Rękorajski zajął również II miejsce. Gratulujemy!

24.04.2018r. uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce I Miejskim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów Szkół Podstawowych - ,,Nie taki język straszny".

Uczniowie klasy 3a i 3c: Olga Cieślak, Konrad Mularczyk, Aleksandra Łaguniak
i Julia Nowak
wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ,,Bełchatów - moje zielone miasto".  Otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

W dniu 23.04.2018r. w świetlicy szkolej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji  nt. bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

20 kwietnia 2018 r. - Dzień Ziemi w naszej szkole zorganizowała klasa 3b


Blanka Perkowska i Maja Lis z klas 0"a" i 0"b" reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim "ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZE".

 13.04.2018r. w MCK odbył się XXIV Mały Konkurs Recytatorski. W kategorii klas IV-VI 
miejsce II zdobył Jan Olczyk - uczeń klasy 6b. W kategorii klas I-III miejsce III zajął Antoni Wiliński z klasy 1b, a Laura Buresz z klasy 2a otrzymała wyróżnienie 

Emilia Pyjor uczennica kl. VII a zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym 
"Mój pupil" organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.  

Weronika Zajączkowska zdobyła główną nagrodę, Anna Kaczorowska wyróżnienie w konkursie plastycznym "Mój pupil" organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Spektakli Profilaktycznych "Rozsądni i bezpieczni", w którym Mali Artyści z naszej szkoły
otrzymali wyróżnienie
! 

 Z okazji Dnia Wiosny 20.03.2018 r. odbył się w naszej szkole 
Dzień Humanistyczno-Matematyczny pod hasłem „Kocham Cię, Polsko!"
Było niezwykle barwnie i wesoło.
 

13 marca 2018 - Dzień Otwarty Szkoły

13 marca 2018 r. w naszej szkole dla uczniów klas 4-7 przeprowadzona została prelekcja dotycząca CYBERPRZEMOCY. 
Zajęcia przeprowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie 
aspirant sztabowy Piotr Rokita. 

"Dzień Świętego Patryka" - "Aktywna przerwa" klasy 4b

12 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez uczniów klasy maturalnej o profilu medyczno-ratowniczym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.


W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klasy Vb wybrali się do Łodzi. W planie wycieczki były dwa miejsca: Muzeum Geologiczne im. Jana Ziomka oraz park trampolin SALTOS. W muzeum uczniowie wysłuchali interesującej prelekcji o skałach, minerałach
i meteorytach, obejrzeli również zgromadzone tam fascynujące eksponaty. A w parku trampolin pod opieką profesjonalnych trenerów uczestniczyli w rozgrzewce, grali w zbijaka,skakali do basenu z gąbkami oraz uczyli się i doskonalili podstawowe elementy gimnastycznyczne.
Być może taka wycieczka zachęci naszych uczniów do większego zainteresowania akrobatyką czy minerałami.

Za nami już pierwsze zajęcia pokazowe z Rugby Tag, przeprowadzone przez pana Marka StojekMamy nadzieję, że ta dyscyplina sportu obudzi w was ducha rywalizacji. Zachęcamy wszystkich uczniów klas IV, V i VI do wspólnych treningów  
pod okiem pani Martyny Pacholczykw każdą środę o godzinie 13.45😊🏈🏅

  

7 marca odbył się Miejski Konkurs wokalny im. Jana Brzechwy w Szkole Podstawowej nr 8. 
Tatiana Kopala z klasy 1A zajęła 1 miejsce. Jakub Wilk z klasy 3 zdobył wyróżnienie. 
Serdecznie gratulujemy!

Koncert muzyczny dla uczniów klas 0-7
5 marca 2018r.


Roksana Pisera i Julia Stojek
 z klasy 3b zdobyły wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza". Wychowawczynią jest pani Krystyna Krakowiak.

W dniu 02.03.2018r., odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach programu „Pomysłowy rok”. Uczniowie klasy Ia szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?

1 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych" 
naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Hubert Rogala 7a, Klaudia Góralczyk oraz Karolina Cypel z 7b.
Uczniowie byli pod opieką wicedyrektora Iwony Kalińskiej.


27 lutego 2018r. - Dzień Bezpiecznego Internetu - apel klas czwartych

 

 

„KSIĄŻKA I GRA DLA MALUCHA” 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyłączyły się do naszej akcji.

21.02 Zuzia Załęczna z klasy 3a reprezentowała naszą szkołę na III POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI RADOSNEJ
w Szkole Podstawowej nr 12
 w Bełchatowie.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie po raz kolejny przeprowadziło w klasach pierwszych akcję edukacyjną pt.,,Lekcja ciepła" z gościnnym udziałem Prezydenta Miasta Bełchatowa, Pani Marioli Czechowskiej, która objęła akcję swym patronatem.

"WALENTYNKOWE WYZWANIE"
14 lutego dzieci podjęły językowe wyzwanie pod hasłem "Valentine's Day Challenge"

więcej...Ostatki w naszej szkole28 stycznia 2018r. uczniowie klasy 7a wzięli udział wMarszu Szlakiem Powstańców Styczniowych

więcej...Nasze sukcesy w Zawodach Szkolnych w Jeździe na Łyżwach

wiecej...Dzień Babci i Dziadka w klasach zerowych
Uroczystość przygotowały panie: Teresa Kowalska i Ewa Domin.

zdjęcia...


W dniu 18.01.2018 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie świetlicy szkolnej odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie

więcej...  


Szkolny Klub Ciekawych Świata - spotkanie z pszczelarzem, panem Piotrem Krawczykiem 
17 stycznia 2018r.


Mamy sukces w XVII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek!
Zebraliśmy 707,98 zł.


Spotkanie uczniów klas czwartych ze Strażą MiejskąOrszak Trzech Króli - 6 stycznia 2018r.


 


Bal karnawałowy klas 4-7

Bal karnawałowy klas 0-3 
Autorem zdjęć jest Pani Beata Orpel. Bardzo Pani dziękujemy!​


SZKOLNE JASEŁKA - 21 grudnia 2017r.Koncert kolęd w wykonaniu zespołu
"4NUTKI" - Urząd Miasta 18 grudnia 2017r.
Dzieci przygotowały panie: Edyta Jasińska i Beata Bedlechowicz.

 "Dlaczego świętujemy rodzinnie?" To drugie zajęcia zrealizowane w ramach projektu POMYSŁOWY ROK.

14 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie SZKOLNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO w trzech kategoriach: Anioły, Stroiki świąteczne oraz ozdoby choinkowe.


Uwaga! 
I Konkurs Świąteczny
W parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie rozpoczął się konkurs świąteczny. Celem konkursu jest zachowanie tradycji wystroju choinek. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie przygotowali ozdoby.  No i mamy swoją choinkę.


13 grudnia 2017r. uczniowie: Kinga Bębenista, Maja Gabinowska, Janina Jurczak, Kacper Łaguniak oraz Jan Olczyk, pod opieką pani Mileny Maślanki i pani Katarzyny Zawadzkiej, uczestniczyli ze sztandarem szkoły, 
mszy św. w intencji Ofiar Stanu Wojennego i naszej Ojczyzny w Kościele parafialnym 
pw. Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu. 

12 grudnia w naszej szkole odbył się  III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu
„ ŻYJ ZDROWO, WESOŁO I KOLOROWO ”

9 grudnia 2017r. zespół 4 NUTKI wyjechał do Teatru Wielkiego w Łodzi na balet pt. ,,Dziadek do Orzechów"- wycieczka była zorganizowana przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka, Teatr Wielki w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Pałac Młodzieży w Łodzi. Opiekunem była Pani Beata Bedlechowicz.

8 grudnia 2017r. zespół wokalny 4 NUTKI reprezentował naszą szkołę na Regionalnym Festiwalu Kolęd
i Pastorałek
 w Gigantach Mocy. Dziewczynki przygotowała Pani Beata Bedlechowicz.

W dniu 08.12.2017r. w ramach projektu "Za kilka dni Święta..." dla klas 3 odbył się Mikołajkowy Maraton Filmowy. Uczniowie obejrzeli świąteczne filmy. W przerwie między filmami uczniowie tańczyli układy do świątecznych piosenek 😀🎅🌟🎄
Organizatorem jest Pani Martyna Górna.


Dnia 08.12.2017r. panie: Teresa Kowalska i Ewa Domin zorganizowały
spotkanie z Górnikami dla uczniów klas zerowych.


Dnia 07.12.2017r. w ramach projektu dla klas 3 ,,Za kilka dni Święta..." w klasie 3c odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne z udziałem rodziców. 


W MIKOŁAJKI w naszej szkole było bardzo... MIKOŁAJKOWO!!!


 
5 grudnia 2017 roku Święty Mikołaj w asyście policji zawitał do uczniów klas czwartych

 
,,Stop agresji fizycznej i psychicznej ". ,,Nie zamykają oczu
- Agresja". Zajęcia z pracownikami Straży Miejskiej obyły się w naszej szkole 5 grudnia.

 
Weronika Zajączkowska i Maja Motyl - nasze laureatki świątecznego konkursu „Najpiękniejsza bombka choinkowa”,
organizowanego przez bełchatowskie 
Miejskie Centrum Kultury.

 
Dyskotekę andrzejkową dla klas 4-7 zorganizował samorząd szkolny.
Salę wróżb przygotowali uczniowie klasy 7a z Panią Dorotą Polak.

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w klasach zerowych przygotowały panie: Ewa Domin i Teresa Kowalska.​


 
24 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ,,Evencie Lekkoatletycznym" klas 1-321 listopada 2017r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla rodziców : ,,Jak wychowywać dzieci w granicach i normach - rodzice jako wzory wychowawcze". Warsztaty prowadził dr hab. prof nadzw. Mariusz Jędrzejko​.
Uczniowie w składzie: Dawid Gaszewski, Patryk Prorok, Emilia Pyjor, Alicja Darmach, Nina Sławuta uczestniczyli w Obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Opiekunkami były panie: Lilianna Furga i Aneta Gudajczyk10 listopada w naszej szkole uczniowie klas trzecich ze swoimi paniami zorganizowali apel z okazji ,,Odzyskania Niepodległości". 


8 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt. Uczniowie uczestniczyli w ciekawej pogadance. Przekazano zebraną karmę dla podopiecznych schroniska.Śladami Prozy Stefana Żeromskiego - I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania24 października klasa1b ze swoją panią Alicją Kobyłt w ramach edukacji przyrodniczej wybrała się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej "Kot i pies"20 października w naszej szkole na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pokazowe Fundacji Rozwoju - NitkaZajęcia dla klas zerowych i pierwszych pt."Bezpieczeństwo dziecka w kontaktach z osobami obcymi"18 października 2017 r. odbył się koncert muzyczny dla klas 0-717 października nasze pierwszaki uroczyście ślubowały13 października Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich nauczycieli, byłych i obecnych pracowników szkoły na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej13 października uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach "Wojtuś górnikiem". Wychowawcą dzieci jest Pani Martyna Górna.Warsztaty z udziałem profesjonalnego tresera wraz z psem Aiaxem na temat „Bezpiecznego kontaktu z psem”.4 wrzśnia uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Nasz adres:

ul. Lipowa 11, 
97-400 Bełchatów
Kontakt z nami:
tel. 44 632 22 18   fax 44 632 20 34
e-mail sp4b@interia.pl
Godziny  pracy sekretariatu: 
pn, śr - pt: 7:30 - 15:30; 
wt: 9.00 - 17.00


Nasza szkoła jest zawsze na medal!