SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

Z życia szkoły

ROK SZKOLNY 2021/2022ROK SZKOLNY 2020/2021
 
 
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE I PRELEKCJA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ

 

15 czerwca 2021 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas ósmych oraz odbyła się prelekcja dla rodziców oraz nauczycieli pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, prowadzona przez Specjalistę Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie kom. mgr Sylwię Maros.
 

Funkcjonariusz policji przedstawił problematykę dotyczącą narkotyków i dopalaczy oraz omówił zewnętrzne symptomy oraz skutki ich zażywania.

Ponadto zostały przybliżone istotne zagadnienia związane z realnymi zagrożeniami związanymi
z substancji psychoaktywnymi, a także przedstawiona odpowiedzialność karna osób nieletnich
w przypadku ich posiadania czy też zażywana.

Istotnym punktem spotkania dla rodziców oraz nauczycieli była prezentacja walizki edukacyjnej, zawierającej atrapy narkotyków oraz różnego rodzaju środków odurzających.

 

 

Podczas prezentacji przedstawiciel KPP w Bełchatowie, apelował do rodziców oraz nauczycieli
o czujność i zwracanie uwagi na wszelkie niepokojące zachowania dzieci.


W dniu 7.06.2021 r. uczniowie klasy 3a mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu poświęconym udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Zajecia przygotowane przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Dziękujemy 👨‍🚒👩‍🚒


XXI Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

i 9 czerwca 2021 uczniowie klas 4 - 8 mieli możliwość sprawdzenia swoich językowych umiejętności biorąc udział w konkursie przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczycieli języka angielskiego.

 

więcej...


Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”!

Oddział przedszkolny 0a z wychowawczynią p. Agnieszką Kardą przyjął zaproszenie od grupy „Muchomorki”
z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Bolka i Lolka w Bełchatowie i przyłączył się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.


więcej...Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami - Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie
- klasa 1b - wychowawca: Martyna Górna. Celem działań jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu
i przekazanie iskierki uczniom z autyzmem i ich opiekunom oraz rodzicom. #challengeniebieskiemotyle2021


W dniu 2.06.2021r z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV - VI.

więcej...
Dziś do szkoły Baba Jaga zawitała
i niegrzecznych dzieci poszukiwała.
Takich, co to od rana samego
lenia mają niesamowitego!
Zębów nie myją po śniadaniu,
„Dzień dobry” nie mówią przy powitaniu,
nie słyszą , gdy pani ich woła,
dokuczają wszystkim dokoła.
Dziwne było zachowanie tej Pani Jagi,
bo zupełnie nie potrafiła zachować powagi.
Gdy się dowiedziała, że w „Czwórce” znajdzie tylko grzecznego malucha,
buzię miała radosną od ucha do ucha.
Potem się szybko okazało,
że właśnie grzecznych dzieci się chciało!
Na koniec opowiadała o dobrym wychowaniu, kulturze,
po czym wsiadła na miotłę i … zniknęła w chmurze.
Dorota Polak
W dniu 31maja 2021 r. uczniowie klasy 1 A wzięli udział w warsztatach ekologicznych " Tworczość z wiórkow drewna osikowego".Dzieci wykonały ekologiczne kwiaty. Uczniowie poznali sposoby ekologicznego wykorzystania wiórków i odpadów z drewna.


Warsztaty krawieckie w klasach pierwszych! Dzieci chętnie słuchały o zawodzie krawcowej,
oglądały i dotykały różnych tkanin. Zadawały pytania oraz przyglądały się jak szyje maszyna
oraz jak dbać o maszynę, aby dobrze działała.
Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jak krok po kroku uszyć przytulankę maskotkę-słonika.
Następnie dzieci miały za zadanie przyozdobić torbę, która będzie prezentem na Dzień Matki 💕W ten piękny i radosny dzień pragniemy złożyć każdej Mamie najserdeczniejsze życzenia:
długich lat w zdrowiu, szczęściu, wszelkiej pomyślności i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.👧👦
Szczególne życzenia składają dzieci oddziałów przedszkolnych 0A oraz 0B i zapraszają do obejrzenia krótkiego przedstawienia.🎈🎈🎈


 

 
"Lekcje z Temidą"
W naszej szkole gościliśmy pana Ernesta Michałowskiego, który przeprowadził zajęcia on-line z zakresu edukacji prawnej w ramach programu „Lekcje z Temidą”. To nieodpłatny program edukacyjny, sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowany jest i umacniany szacunek do prawa oraz promowane są postawy proobywatelskie.

więcej o programie...

 Laureaci konkursu plastycznego 
Zakładka do książkiTAK SIĘ BAWIĄ UCZNIOWIE CZWÓRKI PO LEKCJACH - więcej...


JESTEŚMY DUMNI!!!

GRATULUJEMY!!!


KONKURS "Piękne są nasze barwy ojczyste" zorganizowany przez Miasto Bełchatów ROZSTRZYGNIĘTY! Wśród lauratów są nasze uczennice!

więcej...


TYDZIEŃ BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE
„Tydzień Bibliotek” upłynął pod hasłem „Zasmakuj w książce”. Zasmakuj w książce, bo książką warto się delektować, ciągle i wciąż od nowa przeżywać nowe przygody, przemierzać lądy…

więcej...


"Dumni z Polski"

Nasza szkoła uczestniczyła w programie edukacyjnym „Dumni z Polski”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Program promuje nowoczesny patriotyzm oraz postawy proobywatelskie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 4-8.

więcej o programie...Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o majowych świętach.

 

 
Spotkanie klasowe uczniów 4a z Tatianą Kopalą

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - zaświeć się na niebiesko! Nasza szkoła przyłączyła się do akcji solidaryzując się z osobami z autyzmem. Tego dnia uczniowie i nauczyciele "świecą na niebiesko" ubierając się na ten kolor.

W Układzie Słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem..
Uczniowie klasy 3b wykonali przepiękne makiety Układu Słonecznego. Wykonane prace sprawiły uczniom wiele radości.17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka w Irlandii. Z tej okazji w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na zajęciach rozwijających z języka angielskiego. Dzieci wysłuchały prezentacji o Irlandii, historii kraju, muzyce, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Największą atrakcją okazały się prace plastyczne dotyczące słynnych symboli związanych z Irlandią takich jak: Leprechaun - skrzat, koniczyna, tęcza i złota harfa. Kreatywność i zaangażowanie dzieci były rewelacyjne.W dniu 12 III 2021r. uczniowie klasy 2b wykonali własnoręcznie prace techniczno-przyrodnicze "Las w szkle". Efekt w postaci naturalnej kompozycji był fajną przygodą sensoryczną. Zajęcia były także świetnym ćwiczeniem w zakresie pracy z instrukcją. Wykonane prace sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji.

 


 

W piątek, 5 marca 2021r. nasi uczniowie wzięli udział w II Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kurnosie Drugim.

W marcu przypada 
Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole 4 marca odbył się konkurs logopedyczny ,,Wierszyki łamiące języki". Konkurs był adresowany do uczniów z klas 0 – III.
 


FERIE ZIMOWE W SZKOLE tym roku wyglądały zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych.Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszej szkole dzień "Mikołajek" również był wyjątkowy i magiczny. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. Ten dzień dostarczył dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu. Dziękujemy Święty Mikołaju!


Dnia 4 grudnia zerowiaki świętowały Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku-dobrym duchu kopalni oraz dowiedziały się, dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak: czako, kilof, czy perlik. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu. To był dzień pełen wrażeń.
Zapraszamy na prezentację wróżb i tradycji związanych z Andrzejkami! - Samorząd Uczniowski

W dniu 25 listopada zerowiaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia. Brały udział w wielu przygotowanych atrakcjach: zabawy ruchowe, plastyczne, misiowe tańce, gry i quizy. Dużą atrakcją okazała się "Misiowa foto budka". Na zakończenie świętowania tego wyjątkowego dnia, każdy z dzieci otrzymał dyplom "Przyjaciela Pluszowego Misia". Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.


21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przypominając dobre maniery i właściwe zachowanie Samorząd Uczniowski przygotował filmik o "magicznych słowach". Pamiętajmy, aby tego dnia i przez pozostałe 364 dni w roku być dla siebie życzliwym. Pozdrawiamy i życzymy Miłego Dnia!


DZIEŃ PATRONA W CZWÓRCE

Dnia 15 i 30 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.


W dniu 30 października 2020 odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia i I b. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców.
Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.
Pani Dyrektor Edyta Jasińska oraz wicedyrektor Iwona Kalińska poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniały go w prawdziwego ucznia.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Uczniowie klasy 6b wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "BohaterON - włącz historię!", który ma na celu propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz pamięci o powstańcach. Uczniowie uczestniczyli w bloku lekcyjnym dotyczącym powyższego tematu. Z zaangażowaniem brali udział w lekcji, na której wzbogacili wiedzę historyczną oraz wykonali wspólną pracę plastyczną- kartkę, która została przekazana organizatorowi przedsięwzięcia i trafi bezpośrednio do powstańców.
Koordynatorem akcji była p.Emilia Marczak


Wolontariusze SKC ruszyli do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021. Pierwsza akcja, w którą włączyli się to zbiórka żywności "Tak pomagam" dla Caritas. Dnia 26. 09. 2020r. uczniowie SKC wraz z opiekunami zbierali artykuły w Biedronce, które zostały przekazane Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za wyrażenie zgody na udział dzieci w zbiórce oraz wszystkim, który nas wsparli.


NARODOWE CZYTANIE 2020

Tradycją naszej Szkoły stał się udział w Narodowym Czytaniu - akcji Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tym roku bohaterką 9. edycji był dramat romantyczny Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Wydarzenie miało miejsce w dn. 11-13 września. Pięknie czytały klasy: 6d, 6s i 8b. Spotkanie uświetniła obecność zaproszonych gości. Pani Dyrektor Edyta Jasińska wystąpiła w roli Balladyny, a Pani Wicedyrektor Iwona Kalińska w roli Aliny. Wygląd fizyczny oraz osobowości „aktorek” doskonale nawiązały do bohaterek dramatu. W podziękowaniu Panie zostały obdarowane symbolicznymi truskawkomalinami.
Dziękuję wszystkim Uczniom za zaangażowanie. Ogromne brawa należą się także Pani Agnieszce Ignasiak, która na gorąco współtworzyła aktorskie duety w klasie 8b. Do zobaczenia za rok.

ROK SZKOLNY 2019/2020"Moje impresje"
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy prac plastycznych autorstwa Aleksandry Jon uczennicy klasy 8 a.Gratulacje dla naszej artystki.
 

DZIEŃ KOBIET
w naszej szkole - zdjęcia...


6 marca 2020r. w Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim odbył się I Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta, w którym uczestnicy wykazali się umiejętnością gry na instrumentach. W kategorii klas I-III Alicja Kwiatek zajęła I miejsce, a Tatiana Kopala wyróżnienie.
Tymoteusz Załęczny i Zuzanna Załęczna zajęli I miejsce w kategorii klas IV-VI.

zdjęcia...

więcej o naszych osiągnięciach artystycznych...


3 marca 2020 roku z okazji DNIA PISARZY w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS KALIGRAFICZNY dla klas I-III i IV-VIII, do którego przystąpiło 41 uczniów, 14 z klas I-III i 27 z klas IV-VIII.

zdjecia...W dniu 6 marca 2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach logopedycznych pod hasłem "Dobre oddychanie to piękne przemawianie". Uczestnicy warsztatów pod okiem szkolnego logopedy p. Natalii Rzewnickiej usprawniali przede wszystkim prawidłowy tor oddechowy, kształcili słuch poprzez gry i zabawy logopedyczne.

Mamy II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w piłce siatkowej chłopców!!!
06.03.2020r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006).
Skład reprezentacji SP4: Brajan Ruda, Szymon Bald, Jakub Szymański, Bartłomiej Martyniak, Krystian Trzciński, Kacper Lisiak, Hubert Uciński, Paweł Kaczmarek.
Opiekun: Arkadiusz Kruk

zdjęcia...

więcej o naszych osiągnięciach sportowych...

02.03.2020r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się Mistrzostwa Bełchatowa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna z SP4 zajęła III miejsce, pokonując swoich grupowych rywali z SP8 i SP5. W półfinale turnieju niestety zawodnicy z SP3 wygrali z naszą reprezentacją, a w meczu o III miejsce ponownie zmierzyliśmy się z SP8, pokonując ich po zaciętym meczu po raz drugi.
Skład reprezentacji SP4: Brajan Ruda, Szymon Bald, Jakub Szymański, Jakub Szewczyk, Hubert Uciński, Kacper Dykes, Jakub Rzepecki, Bartłomiej Tąpolski, Hubert Różycki i Bartłomiej Martyniak.
Opiekun: Arkadiusz Kruk

więcej o naszych osiągnięciach sportowych...

1 marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 r.

2 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym pn. „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ” z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych.

zdjęcia...

Żołnierze Wyklęci nazywani Żołnierzami Niezłomnymi, po II wojnie światowej przeciwstawiali się narzuconej władzy komunistycznej. Mieli odwagę upominać się o prawa Polaków do samostanowienia. Jesteśmy dumni, że Polska ma takich Bohaterów. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla nas wzorem patriotyzmu.

Polecamy materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Radia:

·        wystawę „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963” 

·         serwis Żołnierze Wyklęcihttps://www.polskieradio.pl/339,Zolnierze-wykleci


27.02.2020r. uczniowie klas 7-8 wzięli udział w REKOLEKCJACH EWANGELIZUJĄCUCH „ARENA MŁODYCH” 2020 r. „ARENA MŁODYCH” to spotkanie ewangelizacyjne, którego pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który dzięki tej inicjatywie chciałby poruszyć serca młodzieży, odnowić relację młodych z Bogiem i Kościołem. To wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne, ponieważ nie odbywa się w przestrzeni sakralnej, lecz w miejscu całkowicie świeckim, jakim jest hala widowiskowo - sportowa.
Do Atlas Areny w Łodzi przyjechało ponad 12 000 uczniów szkół podstawowych z klas 7-8 oraz ponadpodstawowych z archidiecezji łódzkiej. Naszej „CZWÓRKI” nie mogło tam zabraknąć!
Mieliśmy okazję spotkać się wspólnie na modlitwie i refleksji biblijnej oraz wysłuchać bardzo cennej
i inspirującej konferencji abp Grzegorza Rysia. Ponadto była możliwość odnowienia swojej wiary, poprzez sakrament pokuty i pojednania oraz adorację Najświętszego Sakramentu, umieszczonego w samym sercu Areny.
„ARENA MŁODYCH” to niewątpliwie największe wydarzenie ewangelizacyjne w Łodzi w ostatnich latach.
Serdeczne podziękowania ks. Kanonikowi Zbigniewowi Zgodzie Proboszczowi Parafii NNMP w Bełchatowie za zasponsorowanie naszego wyjazdu.

Dnia 28.02.2020r. oddział przedszkolny 0B odwiedził Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Pani Bibliotekarka przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób lekcję ekologii.

Ostatki 2020 w naszej szkole! Tak się bawi, tak się bawi SP4DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
- zdjęcia


25 lutego 2020 r. uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych w kolejnej edycji konkursu "Ten to one".
Konkurs miał formę popularnej gry "Jeden z Dziesięciu", a jego głównym celem było zachęcanie młodzieży do zdobywania wiedzy o historii, kulturze i geografii krajów anglojęzycznych oraz ich świętach i zwyczajach.

więcej o naszych szkolnych konkursach...


14.02.2020 roku na Lodowisku Miejskim odbyły się zawody łyżwiarskie. Uczniowie naszej szkoły rozwiązali worek z medalami zdobywając w trofea w każdej kategorii.
Gratulujemy sukcesów!

więcej o naszych osiągnięciach sportowych...

W naszej szkole przez cały tydzień działała Walentynkowa skrzynka pocztowa, a dzisiaj 14 lutego zostały rozdane anonimowe Walentynki. Uczniowie w naszej szkole przebrali się w czerwone stroje na znak miłości do nauki, szkoły i wszystkich nauczycieli.
Były rozdawane też słodkie "krówki"

W naszej szkole 14 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie z mediatorem sądowym Panem Wojciechem Grabowieckim dla klas 6-8 pt. "Mediacje rówieśnicze ".

W środę 12 lutego 2020r. w SP 12 w Bełchatowie odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Radosnej. Tatiana Kopala z klasy IIIa reprezentująca naszą szkołę otrzymała wyróżnienie. Opiekun: Arkadiusz Kruk

13 lutego oddziały przedszkolne 0a, 0b oraz kl. III b wzięły udział w warsztatach stomatologicznych. Dzieci przypomniały sobie jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej. Oprócz zasad zdrowego odżywiania i prawidłowej higieny jamy ustnej największą radość sprawiła uczniom zabawa w stomatologa. Pod czujnym okiem specjalisty Pani Diany Dudy, usuwali próchnice, zakładali plomby jak również uczyli się właściwego szczotkowania zębów. Dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych i pełnych wrażeń warsztatów.
zdjęcia...

W dniu 12.02.2020 roku uczniowie naszej szkoły występowali dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Dzieci tańcząc, śpiewając i recytując 💃🕺🎤🎵🎶wywołały uśmiech😊😊 na twarzach podopiecznych DPS-u a na koniec podarowały im przygotowane przez społeczność szkolną piękne laurki. W podziękowaniu dzieci otrzymały słodkiego cukierka 🍬🍬 i tuzin braw👏 Uczniów przygotowały panie Aneta Gudajczyk i Emilia Marczak.


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzisiaj dzieci z naszej szkoły gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed swoimi bliskimi.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


31 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny „Supermatematyk”. Wzięło w nim udział 69 uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte jak i test składający się z zadań zamkniętych. Aby zdobyć tytuł „Supermatematyka” w swojej kategorii należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowywały panie Anetta Pabich, Dorota Pawłowska i Beata Danielczyk.

zdjęcia...

więcej o naszych szkolnych konkursach...6 lutego uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw w Teatrze Pinokio obejrzeli spektakl „Koralina". Ta pełna magii opowieść o energicznej dziewczynie, która lubi rozwiązywać niebezpieczne zagadki, spodobała się widzom. Kolejnym punktem programu była wizyta w łódzkim planetarium. Nowoczesny obiekt EC1 skrywa w sobie ogromną kopułę. Został na niej wyświetlony pokaz „Dobór naturalny" w technice 3D. Żywiołowe reakcje w trakcie projekcji dowiodły, że zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Po wyprawie do Łodzi pozostaną niezapomniane wspomnienia. Warto uczyć się, bawiąc!

Koncert muzyczny w naszej szkole
FERIE SOCJOTERAPEUTYCZNE
Udane ferie zimowe to dla wielu osób wyjazd w góry i szusowanie po stokach.
Okazuje się jednak, że równie wiele, co zimowe kurorty ma do zaoferowania nasza „CZWÓRKA”.
W programie m.in.:
-  Nauka tańca ZUMBA, prowadzona przez Panią Weronikę Olczak z „POLE DANCE STUDIO Zumbe Fitness”,
-  Seans w kinie KULTURA - film pt. ,,NIEDOPARKI".
- Korzystanie z lodowiska mBanku na Placu Narutowicza,
- Warsztaty kulinarne kuchni włoskiej w restauracji „SUGESTIA” - teoretyczne i praktyczne.
Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Następnie samodzielne wykonały pizzę pod czujnym okiem pizzermana,
- Warsztaty plastyczne „Papierowa wiklina”- wykonywanie ozdób z „papierowej wikliny”.
Zajęcia artystyczne prowadzone przez Panią Edytę Weigel,
- Zabawa, relaks, przygoda w parku rozrywki dla dzieci „FIGLOBAJKA” - park trampolin, ścianka wspinaczkowa, basen z gąbkami, małpi gaj, zjeżdżalnie, tory Ninja, karuzela,
- Zimowe wrotkowisko! Oprócz świetnej zabawy Galeria Olimpia zapewniła bezpłatne wypożyczenie wrotek, kasków i ochraniaczy, świetną zabawę, animacje, super frajdę na torze wrotkarskim z certyfikowaną powierzchnią, mini szkółkę do nauki pierwszych kroków na wrotkach, prowadzoną przez profesjonalnego instruktora i animatora na wrotkach,
- Zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne, gry i zabawy integracyjne,
Ponadto odbywały się zajęcia z zakresu profilaktyki, prowadzone m.in przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie


Oto fotorelacja ciekawych i aktywnych zajęć, które odbyły się w naszej szkolne w dniach 13 -17 stycznia 2020 r.BAL KARNAWAŁOWY w naszej szkole - zdjęcia...

W dniu 20.12.2019r. w klasie 3a odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i dzieci. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały kolorowe choinki, bombki, gwiazdki. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Dziękujemy rodzicom za przybycie 🎅🌲❄️


Szkolne jasełka - zdjęcia...


W dniu 16.12.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie klas 0-3 ze Strażą Miejską na temat "Bezpieczne spędzanie wolnego czasu".

W dniu 13.12.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uroczystości rozpoczęło składanie kwiatów pod pomnikiem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego z 13 grudnia 1981 r. Następnie odbyło się nabożeństwo, w którym dumnie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas 7a i 8a w składzie : Dawid Marczak, Tymon Oset, Wiktoria Pędziwiatr, Maja Fidala, Aleksandra Poryzała i Beata Bartos. Uczniowie byli pod opieką p. Emilii Marczak i p. Beaty Bedlechowicz.

Mikołajkowa wycieczka klas 4a i 5a - zdjęcia...


W klasie 5d przygotowań do świąt ciąg dalszy- dziś byliśmy w Muzeum Regionalnym, gdzie nauczyliśmy się, jak zrobić aniołki z drzewa osikowego. Dzięki warsztatom mamy już piękne ozdoby na choinkę:)


RODZINNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY - galeria prac


11.12.2019r w świetlicy szkolnej odbyły się rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe pt. "Idą święta"... Dzieci wraz z rodzicami wykonali różnego rodzaju ozdoby świąteczne:
gwiazdki, bombki, aniołki i Mikołajki.⭐😇🎅 Gwoździem programu był taniec Śnieżynek do piosenki "Hallelujah". Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie za co zostały nagrodzone długimi brawami. 👏👏

W dniu 12.12.2019r., klasy 3a i 3c wybrały się do Muzeum Regionalnego na warsztaty świąteczne pt: "Przylecieli aniołowie". Dzieci wykonały aniołki z drewna osikowego. Największą frajdę sprawiło dzieciom ozdabianie aniołków. Użyły do tego cekinów, brokatów, kolorowych piórek. Powstały piękne, oryginalne prace.

W dniu 07.12.2019r., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się konkurs wokalny Małe gwiazdy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a- Julita Grabowska i Tatiana Kopala. Julita otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie, Tatiana otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca. Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy! 🎼🎵👍💪


6.12.2019 - dzień Mikołajek🎅 w naszej szkole. Dominującym kolorem dnia dzisiejszego była czerwień. Uczniowie i nauczyciele ubrali także dziś świąteczne gadżety by już od dziś poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Do akcji wkroczyły Śnieżynki - pomocnice Św. Mikołaja, by pomóc mu w przedświątecznych obowiązkach. ✊💪Sumiennie rozdawały cukierki wśród uczniów,🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬 życząc wszystkim UDANYCH MIKOŁAJEK. 🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅


Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Nasze przedszkolaki już od samego rana wyczekiwały wyjątkowego gościa. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Dzieci zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj obdarował przedszkolaków prezentami. Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo po spotkaniu przeżywały ten dzień.

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie Naszej szkoły mieli okazję bliżej zapoznać się ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności. Zapraszamy do fotorelacji.

 
Występ Aleksandry Gonerskiej z klasy 6c - autorki tekstu i muzyki do piosenki pt. "Bieg ku marzeniom" - laureatki szkolnego konkursu na tekst piosenki "Chcę żyć, jak ty"


 

W związku z obchodzonym świętem Barbórki, 5 grudnia gościliśmy w naszej szkole górnika. Bardzo ciekawie opowiadał o pracy w Kopalni KWB Bełchatów. Mogliśmy obejrzeć ciekawe ilustracje przedstawiające kopalnię. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu, Górnik zaprezentował ubiór galowy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę!


29 listopada odbyła się w naszej szkole nietypowa bo ekologiczna lekcja języka anielskiego dla klas drugich. Uczniowie w czasie zajęć poznawali ekologiczne pojęcia, dowiadywali się czym są elektrośmieci, jak z nimi postępować. Poznawali również nazwy urządzeń elektrycznych po angielsku. Na koniec uczniowie w grupach wykonali projekt "Moje miasto bez elektrośmieci".

 
Dnia 29.11.2019r w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami.🧚‍♂️🧚‍♀️ Przy dźwiękach dziecięcej muzyki chętnych osób do zabawy tanecznej nie brakowało.. 🎉🎉🎈🎈


Spelling Bee 🐝 to konkurs języka angielskiego, w którym uczniowie sprawdzają swoją biegłość w literowaniu angielskich słówek. Dnia 28 listopada uczniowie klas 4 i 5 mieli szansę zmierzyć się w potyczkach słownych. Mistrzami literowania okazali się: Maja Kulińska kl. 4 a, Michał Michalec kl. 5 s i Olga Cieślak kl. 5 a. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego.


W dniu 29.11.odbył się turniej szachowy na szczeblu powiatowym. Nasi młodzi szachiści w skladzie Lena Muszyńska, Andrzej Kołasinski, Alan Knapik oraz Andrzej Erkiert dzielnie rywalizowali z przeciwnikami z innych szkół zajmując 4 miejsce 🎖️ Na uwagę zasługuje fakt że byliśmy najmłodszą ekipa turnieju. Dzieci biorąc udział w zawodach podgladaly starszych kolegow i zdobywały cenne doświadczenie.💪 Opiekunem zespołu była p. Emilia Marczak.


W dniu 28 listopada w Naszej Szkole odbył się I Międzyszkolny Integracyjny Turniej Warcabowy. Celem turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. 😀 Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie.🤝
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.👍🏆🏅

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które kochają wszystkie dzieci! 28.11.2019r. oddziały przedszkolne 0a i 0b wspólnie ze swoimi paniami świętowały ten dzień. Każde dziecko przyszło dzisiaj ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, różowe, kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historie Święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Pluszowy miś”. Wspólnie kolorowały misie, które znają z bajek, a na koniec dnia obejrzały bajkę o Misiu Uszatku zajadając owocowe przysmaki. To był dzień pełen wrażeń! 🐻


W dniu 27.11.2019 r. klasy: 0 a, 0 b, 1 a, 1 b, 2 a, 2 b, 3a, 3b i 3c gościły w szkole pisarkę Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę książek Monikę Jędrychowską. Panie bardzo ciekawie opowiadały o procesie powstawania książki, jaką drogę przechodzi aż trafi do czytelnika. Pani Monika Jędrychowska zapoznawała dzieci z różnorodnymi technikami ilustrowania książek, a pani Barbara Szelągowska ciekawie opowiadała o tym, jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły, inspiracje. Pisarka zaprezentowała dzieciom napisane przez siebie książki. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały niekończącą się ilość ciekawych pytań dotyczących pracy pisarza i ilustratora. Panie zaproponowały dzieciom różne zabawy ruchowe z wykorzystaniem swoich utworów. Gościom towarzyszyła w zabawach olbrzymia maskotka – stonoga Jadzia, bohaterka książki pt. „Stonoga Jadzia i przyjaciele".

 

27 listopada br. wzięliśmy udział w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza, który został zorganizowany w III Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie.
W kategorii klas 4 – 6 wystąpiła Natalia Trzcińska z kl. 5d, prezentując fragment „Pana Tadeusza". Uczennicę przygotowała
p. Lilianna Furga.
W kategorii klas 7 – 8 zaprezentowali się: Jan Olczyk z kl. 8b , recytując utwór pt. „Powrót taty" i Norbert Goszcz z kl.8b. Za ciekawą interpretację wiersza pt. „Przyjaciele" Norbert otrzymał wyróżnienie. Chłopców przygotowała p. Monika Grygiel.
Gratulujemy!


W dniu 22.11.2019r. uczniowie klasy 6 C przygotowali spotkanie dla klas 4-8, poświęcone patronowi naszej szkoły, Stefanowi Żeromskiemu. W trakcie spotkania uczniowie przybliżyli historię naszej szkoły, a także życia i twórczości pisarza. Uczniów przygotowały: p. Maria Pierszała i K. Zawadzka


Dnia 22 listopada 2019r. dla naszych przedszkolaków z grupy 0b zorganizowane zostały warsztaty Edukido z wykorzystaniem klocków Lego. Zajęcia „Odnawialne źródła energii - potęga wiatru” pobudziły dziecięcą wyobraźnię i nauczyły zgodnego współdziałania. Dzieci były zachwycone! 😄


W dniach 12-15 listopada nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w Powiatowym Tygodniu Logopedycznym. Inicjatorem, już V edycji, była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie.
W tych dniach najmłodsze dzieci naszych oddziałów ( 0 a oraz 0 b ) uczestniczyły w zajęciach logopedycznych pt. „Deszczowe zabawy z rytmem” , a rodzice otrzymali broszurki ze wskazówkami logopedycznymi. Klasa 5 s w ramach projektu doskonaliła swoją dykcję oraz mogli się wykazać swoim „giętkim” językiem czytając nie najłatwiejsze „łamańce językowe”.
Na zakończenie Powiatowego Tygodnia Logopedycznego został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zostań twórcą gry i pomocy logopedycznej”. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego jury jednogłośnie przyznała trzy pierwszorzędne miejsca dla Oliwii Bieniek z klasy I b, Andrzeja Kołasińskiego z II a oraz Krzysztofa Kargola z III c.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy😊


Dnia 15 listopada klasa 8a wraz z opiekunami p. Agatą Wojciechowską i p. Natalią Rzewnicką gościła w murach III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie w związku z obchodami Dnia Tolerancji. Z tej okazji uczniowie "Mickiewicza" przygotowali część recytatorską dotyczącą tolerancji oraz występy wokalne. Dziękujemy za zaproszenie i słodki poczęstunek!


14.11.2019r. uczniowie klasy 1a byli w sklepie Leroy Merlin na warsztatach edukacyjnych "Dzieciaki Narzędziaki".
Wychowawczynią jest pani Krystyna Krakowiak.

 

14 listopada 2019r. dzieci z grupy 0b wybrały się do Muzeum Regionalnego na spotkanie pt. „Moja pierwsza wizyta w muzeum". Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne.
Wychowawczynią jest pani Martyna Górna


7 listopada 2019 roku rozstrzygnięto Miejski konkurs plastyczny MCK z cyklu „Papier w roli głównej" pt. „Rama do ..."
Wśród laureatów tego konkursu, znaleźli się również nasi uczniowie:
o Nagroda – Blanka Gorgoń z kl. 8a
o Nagroda – Marcin Swędrak z kl. 5a
o Nagroda – Alicja Rydz z kl. 6b
o Wyróżnienie – Maria Malarska z kl. 6b
o Wyróżnienie – Kamil Maras z kl. 7c
o Wyróżnienie – Weronika Wdowińska z kl. 6a
o Wyróżnienie – Kacper Stasiak z kl. 5a
Uczniów przygotowała pani Teresa Leś -Klupińska
12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 0-III z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas trzecich wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Uczniów przygotowali: p.Milena Łuczak, p.Alicja Kobyłt, p.Agnieszka Karda i p.Arkadiusz Kruk.


Apel z okazji Narodowego Święto Nieodległości dla uczniów klas 4-8 - zdjęcia...


6 listopada 2019 r. w klasach 7 b, 8 b oraz 8 c zostały przeprowadzone przez mediatora sądowego p. Wojciecha Grabowskiego, dwugodzinne zajęcia o charakterze warsztatowym pn. „KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY”.
Porozumienie bez Przemocy to metoda komunikacji, która wyzwala szacunek do siebie i innych, pokazuje wartości, sprzyja znajdowaniu rozwiązań, podkreśla, że liczą się wszyscy i która pomaga chronić własne granice.
Dzięki tym warsztatom uczniowie zapoznali się z głównymi jej założeniami i w praktycznych ćwiczeniach odczuli, jak ten sposób porozumienia może pomóc im w konstruktywnym rozwiązywaniu nieporozumień. Ponadto poznali techniki empatycznego reagowania w trudnych, konfliktowych sytuacjach.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przełożą się w codziennym, praktycznym działaniu naszych uczniów.


WARSZTATY uDOSTĘPniacze

4 listopada 2019 r. uczniowie klas 5 a, 6 b, 7 b, 8 a, 8 b oraz 8 c wzięli udział w warsztatach podsumowujących ogólnopolski konkurs „uDOSTĘPniacze”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Celem projektu było uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów delegowanych przez organizatora konkursu, którzy w bardzo interesujący i niekonwencjonalny sposób przybliżyli uczniom powyższą tematykę.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość wcielić się w osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Mogli osobiście doświadczyć, czym jest niepełnosprawność i jak trudne do wykonaniamogą być podstawowe czynności dnia codziennego. Dzięki tej symulacji została rozbudzona w nich empatia, w zakresie odczuwania świata przez osoby
z niepełnosprawnością oraz uwrażliwienie i podniesienie świadomości na potrzeby innych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą, kulturalną postawę oraz zaangażowanie podczas zajęć.Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków 0,4 % rezerwy subwencji oświatowej na rok 2019, na wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.


W sobotę 26 października odbyły się w Gigantach Mocy przesłuchania do XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
- w kategorii klas I-III:
Oliwia Graczyk,Tatiana Kopala, Alicja Kwiatek i Liwia Osicińska (kl. 3c)
- w kategorii klas IV-VI:
Jakub Wilk (kl. 5b) i Zuzanna Załęczna (kl.5a).
Wszystkim wokalistom gratulujemy wspaniałych występów!
opiekunowie: Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz


W dniu 28.10.2019 w Kleszczowie odbyły się zawody powiatowe Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców.
Po bardzo zaciętej walce ulegamy tym razem chłopcom z SP1 i plasujemy się na II miejscu.
Mimo że chłopcy zajęli II miejsce uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego, ktory w listopadzie odbędzie się w Dobryszycach.
Uczniowie byli pod opieką pana Rafała Dolecińskiego.
Skład zespołu:
1. Wiliński Antoni
2. Grzegorek Igor


W minioną sobotę 10.2019 w hali Energia odbyły się zawody piłki siatkowej organizowane przez Akademie Siatkowki SKRY.
Nasza szkoła zgłosiła dwa zespoły jeden w "dwójkach"(rocznik 2009) oraz jeden w "czwórkach"(rocznik 2007).
Młodsi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu natomiast ich starsi koledzy zajęli 3 miejsce 🏆
Wielkie gratulacje i motywacja do dalszej pracy.

25.10.2019 roku na terenie szkoły odbył się szkolny konkurs „Sudoku", w którym wzięło udział 21 osób z klas IV - VIII. Celem konkursu było popularyzowanie łamigłówek logicznych wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności twórczego myślenia.

W piątek 25 października 2019r. odbyła się kolejna edycja Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag na boisku treningowym Miejskiego Centrum Sportu 🏈 💪.

Gdzie zawodnicy z wielu szkół zmagali się o wejście do półfinału wojewódzkiego.

I tak o to drużyna klas V zajęła I MIEJSCE 🥇🎉👏 , i przeszla bezapelacyjnie do półfinału, który odbędzie się 26 listopada w Łodzi.

Klasy VI ukonczyły na miejscu IV prezentując nam zaciętą walkę do samego końca ! Brawa również dla nich 👏.

Zaangażowanie i pasja do tej dyscypliny przekłada się na coraz to lepsze wyniki naszych Rugbystów 👊
Uczniów przygotowała pani Martyna Pacholczyk.

GRATULUJEMY 🤝

Opiekunem była pani Anna Walaszczyk.
 

25 października 2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział oddziały przedszkolne 0A i 0B. Strażnik w trakcie prelekcji uświadomił o zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci w trakcie spotkania z obcą lub dorosłą osobą. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych i zrozumienie przez nich zasad: nie przyjmowania słodyczy, nie udzielania osobistych informacji, nie rozmawiania z obcymi, unikania odosobnionych miejsc, mówienia nie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci :)
 
 
Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym.

Szkoła Podstawowa w Dobryszycach gościła 25.10.2019r. mistrzów i wicemistrzów powiatów: bełchatowskiego, radomszczańskiego, piotrkowskiego i pajęczańskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS). Tym razem uczniowie naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Martyniak kl. 7b, Jakub Szymański kl. 8a i Kacper Lisiak kl. 7b musieli docenić klasę rywali zajmując VI miejsce. Zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i sportową walkę.
Opiekunem grupy był p. Arkadiusz Kruk.


22 października 2019r., w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu św.Jana Pawła II, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy świętej w Parafii Farnej przy ul. Kościuszki. Pani Dyrektor Edyta Jasińska przed nabożeństwem złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie kl. 8a: Blanka Gorgoń, Aleksandra Jon, Nikola Kęsy, Zuzanna Stępień, Brajan Ruda i Jakub Szymański. Opiekunami były panie Agata Wojciechowska i Agnieszka Wojewoda.

 
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!
Milo nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego
konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji
i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały
szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat
potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących
barier w otaczającej przestrzeni.
W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były
prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które
otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia
w ciekawy i niebanalny sposób.
Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:
- Czym jest dostępność?
- Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
- Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
- Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
z niepełnosprawnościami.
Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej.
Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli
się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci
6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie,
którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.
„To wielki nasz Rodak! To Polak wspaniały!" - Dnia 16.10.2019r. w naszym mieście obchodzony jest Dzień Papieski. Tradycyjnie świętowały go oddziały przedszkolne 0a i 0b. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne serca dla Jana Pawła II i wspólnie z wychowawcami wybrały się pod pomnik papieża Polaka. Dzieci z radością niosły biało-żółte balony 😀

Dziś, w naszej szkole odbył się Koncertowy "zawrót głowy". Gościliśmy DUET BESKIDZKI z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Usłyszeliśmy brzmienie: fujarki, wiolonczeli, piszczałki, trombity, okaryny, dudy żywieckiej.AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
- zdjęcia...Ślubowanie uczniów klas pierwszych - zdęcia...


W dniu 10.10.2019 nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Bełchatowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Rogala Marcel, Wiliński Antoni, Grzegorek Szymon po zaciętej rywalizacji wygrała turniej i zajęła I miejsce 🏆❗❗❗
W finale chłopcy pokonali SP1 i wraz z tą szkołą będą reprezentować Bełchatów podczas zawodów powiatowych, które odbędą się w Kleszczowie.
Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za kolejny turniej 👍Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego rozdały wszystkim chłopcom z naszej szkoły słodkie upominki życząc przy okazji zdrowia, uśmiechu na twarzy i pogody ducha!
W piątek 20 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon sportowy 2019/2020 💪
Wzięli udział w Powiatowych Biegach Przełajowych nad Zalewem „Patyki" w Zelowie.
🏃‍♂️🏃‍♀️
Nasi reprezentaci najmłodszej grupy startujących zmagali się na dystansie 1000m .
5 pierwszych biegaczy w oddzielnych kategoriach chłopcy, dziewczynki otrzymało „bilet"✅ na przełaje na szczeblu wojewódzkim .
I choć nie udało się wejść do czołówki, to szczególne brawa 👏 należą się uczniowi Piotrowi Kilańczykowi z klasy 6B , który zajął 6 miejsce w swojej kategorii ! To świetny wynik !
Wszystkim startującym dziękujemy za udział i zaangażowanie 👐i nie zapominajcie - Bieganie uczy by zawsze IŚĆ DO PRZODU! 😊💪
Opiekunami były pani Emilka Ciołek i pani Martyna Pacholczyk.

Nasi uczniowie na szlaku KOLOROWEJ LOKOMOTYWY - zdjęcia...


FOTORELACJA OBRAZUJĄCA WYKLEJANIE NAKLEJEK NA TERENIE SZKOŁY

Naklejki z hasłami nawiązujące do problemu braku dostępności w otoczeniu, zostały umieszczone zgodnie z przesłaną z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju instrukcją.
Jeżeli jesteśmy zdrowi i sprawni, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele utrudnień napotykają na swojej drodze osoby ze stałą lub czasową niepełnosprawnością bądź ograniczoną percepcją.
Jesteśmy przekonani, że wzbudzimy w Was zainteresowanie tematyką dostępności, pobudzimy do twórczego myślenia w tym temacie oraz wpłyniemy na budowanie świadomości barier występujących w naszym otoczeniu.


6 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie. Spośród ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką wybraliśmy cztery: Dobrą panią Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa, Sachem Henryka Sienkiewicza. Każde ze spotkań odbyło się w scenerii nawiązującej do treści utworu. 8c gościła na herbatce w salonie pani Eweliny Krzyckiej, 7b na widowisku cyrkowym z udziałem groźnego sachema, na 5s uważnie patrzył sam Bolesław Prus, a 5d odwiedziła zadymiony świat Marcysia i jego mamy oraz namalowała go węglem. Wspólną lekturę otwierali goście honorowi. Byli to: pani Edyta Jasińska, pani Iwona Kalińska, pani Edyta Bartos, pani Maria Pierszała. Mistrzowskie czytanie Dorosłych stało się wzorem dla uczniów. To były niezapomniane chwile.

Uczniów przygotowała pani Lilianna Furga.

Dnia 07.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły w składzie.. Hubert Różycki,Dawid Pisera, Beata Bartos,Maja Klawińska, Kinga Moskot, Iza Michalska dumnie uczestniczyli we mszy św. upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Opiekunami były P. Aneta Gudajczyk i P. Agata Kostrzewa
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
klasy 0-3 
              klasy 4-8


ROK SZKOLNY 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
klasy "zerowe"     klasy ósme      klasy 1-3      klasy 4-7 

Nasi uczniowie brali udział w I edycji konkursu plastycznego „Mój las" organizatorem konkursu o zasięgu powiatowym było Nadleśnictwo Bełchatów przy współpracy Ligi Ochrony Przyrody. Wyniki konkursu ogłoszono 17.06.2019 r.

I miejsce zdobyła - Maria Malarska kl. 6a
II miejsce - Olga Grochowska kl. 6a
III miejsce - Maja Lis kl. 7c

Uczniów przygotowała Teresa Leś-Klupińska

Dziś, 17czerwca uczniowie klas 0-3 z wychowawcami uczestniczyli Gigantach Mocy w spotkaniu profilaktycznym pt: "Bezpieczne wakacje" , które przygotowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bełchatowie.

13 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję „PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM”. Zebraliśmy ponad 300 maskotek!!!
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że mają wielkie serca.
Część pluszaków już trafiła do dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Bełchatowie. Ich radość była ogromna, co można zobaczyć na zdjęciach :-) Pozostałe pojadą do OSP w Magdalenowie, do dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Beata Bedlechowicz i Monika Grygiel

16.06.2019r. uczniowie naszej szkoły - przedstawiciele klasy 6 a uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji Dni Patrona Miasta św. Jana Pawła II.
Skład pocztu sztandarowego: Anna Bożek, Maja Fidala, Olga Grochowska, Natalia Stawowczyk, Dawid Marczak, Tymon Oset, Marcel Siudy. Opiekunami dzieci były pani Ewa Domin i pani Katarzyna Zawadzka.
11 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne naszych uczniów ze społecznością Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie. Klasa integracyjna 6b, przedstawiciele klasy integracyjnej 7a oraz zespół wokalno - instrumentalny 4NUTKI przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Rozsądni i bezpieczni" oraz koncert.
Występ został bardzo miło przyjęty przez wspaniałą publiczność :)
dzieci przygotowały Panie: Elżbieta Hajdan, Ilona Banasik, Patrycja Kołasińska oraz Beata Bedlechowicz

Dzieci z klas 0a i 0b (razem 31 dzieci) wzięły udział w przerwie śniadaniowej "Szkolna przerwa śniadaniowa-mleczna, z warzyw, owocowa". W ten sposób zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania. Wszyscy z ochotą przystąpili do programu i okazało się, że była to również świetna zabawa.

Dzieci przygotowały panie: Krystyna Krakowiak i Mariola Felczak.

Dziś(11.06), uczniowie klas 1-3 z wychowawczyniami po raz kolejny, w ramach projektu "Kino Szkoła", udali się do Gigantów Mocy. Wzięli udział w prelekcji na temat tego: co to są emocje, skąd się one biorą, co to jest agresja i jak sobie z nią radzić. Po prelekcji dzieci obejrzały film "Niedoparki".

 
W dniu 6 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Sobą być - bez nałogów żyć", którego hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Pułapki nowoczesnych technologii". W konkursie wzięło udział 8 szkół z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a w składzie: Alicja Darmach, Katarzyna Makowska, Krzysztof Konieczny i Tobiasz Rękorajski. Konkurs podzielony był na dwa etapy – test wiedzy oraz przygotowanie plakatu profilaktycznego z hasłem promującym bezpieczne korzystanie z telefonu komórkowego i komputera. Nie było łatwo, ponieważ konkurencja była bardzo silna, jednak to nasza „fantastyczna czwórka" okazała się najlepsza!
Uczniów przygotował pan Zbigniew Zawodziński.

W dniu 29 maja uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bełchatowie. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.Opiekunami były panie:Ilona Banasik i Patrycja Kolasińska.

Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego

W dniu 29.05.2019r. W Szkole Podstawowej nr 12 odbył się II Powiatowy Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego. Składał się on z dwóch części. W pierwszej - recytatorskiej Jan Olczyk (kl.7b) zdobył II miejsce prezentując wiersz pt. "Robinson Crusoe". W części drugiej - poezji śpiewanej Amelia Przyłucka (kl. 8a) wykonała utwór pt. "Między nami", który ją uplasował również na II miejscu.
Ponadto naszą szkołę reprezentowały również uczennice z kl. 7b: Maja Kierzyńska i Maja Klawińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i trzymamy kciuki za następne. Opiekunowie: Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz, Monika Grygiel.

W dniu 27.05.19 uczniowie klas III - IV udali się na zawody piłki nożnej organizowane przez SP9. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach ostatecznie plasujemy sie na 4 pozycji.
Gratulujemy chłopakom woli walki i ambicji do ostatatniego gwizdka sędziego👏Opiekunem był pan Rafał Doleciński.
Skład zespołu:
1. Pankanin Kuba
2. Pankanin Szymon
3. Jon Jakub
4. Ciachorowski Oskar
5. Michalec Michał
6. Moskot Kacper
7. Roksela Dawid
8. Macugowski Bartosz
 

W dniu 22 maja uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach z szycia. Pod okiem Pani krawcowej wykonali ekologiczne torby na zakupy. Prezenty były przygotowane z okazji Dnia Matki i przechowywane do tego dnia w wielkiej tajemnicy. Niespodzianki bardzo podobały się Mamom.
W dniu 22.05.2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno -ekologiczny pt." Śmieciowe Stworki I przedmioty użytkowe ". Konkurs był efektem realizacji projektu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie , które było fundatorem nagród. Gratulujemy zwycięzcom!
Konkurs przygotowały panie Alicja Kobylt i Maria Pierszała.

Dziś (21 maja) odbył się szkolny konkurs matematyczny pod hasłem "Ja też potrafię" 📐dla uczniów klas integracyjnych.
Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Konkurs zorganizowały panie Patrycja Kołasińska i Martyna Górna.

19 maja Podczas Pikniku z Marszałkiem nasza szkoła przedstawiła montaż słowno – muzyczny pt.: „ Lata dwudzieste, lata trzydzieste".

Wystąpili soliści oraz recytatorzy.
Zespół wokalny – piosenka - pt.: „ Lata dwudzieste, lata trzydzieste".
Zuzanna Krawczyk klasa 5 – kilka słów nawiązujących do tematyki montażu.
Tatiana Kopala klasa 2 - zaśpiewała „ Ada to nie wypada"
Maja Klawińska, Jan Olczyk, Norbert Goszcz recytowali - utwór Mariana Hemara „ A ja nic, tylko ty"
Przemysław Marczak klasa 4 - zaśpiewał „ Zimny drań"
Jan Olczyk klasa 7 – recytował utwór Zdzisława Gozdawy, Wacława Stępnia „ Ballada o zegarku"
Jakub Wilk klasa 4 zaśpiewał „ Umówiłem się z nią na dziewiątą"

Uczniów przygotowali:Arkadiusz Kruk, Monika Grygiel, Katarzyna Zawadzka

Przesłuchania VI ARCHIDIECEZJALNEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI PAPIESKIEJ I RELIGIJNEJ "SANTO SUBITO" za nami. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klas drugich Julita Grabowska i Alicja Kwiatek oraz uczeń klasy 4b Jakub Wilk.
GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW! :)

opiekunowie Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz

16 maja 2019 uczniowie klas III-VIII po raz drugi uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł Matematyczny" firmy Delta. Celem konkursu jest popularyzacja nauki przez zabawę oraz możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.

54 uczniów rozwiązywało testy w swojej grupie wiekowej składające się z 21 pytań jednokrotnego wyboru o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnikami konkursu opiekowały się panie: Anetta Pabich i Emilia Ciołek.

17 maja 2019r odbył się Mały Konkurs Recytatorski w MCK W Bełchatowie.
Antoni Wiliński - uczeń klasy 2b zdobył I miejsce i otrzymał Złotą Maskę.
Antoniego przygotowała pani Alicja Kobyłt.
Gratulacje!

W dniu dzisiejszym(14 maja) możemy się pochwalić naszymi Rugbystami 🏉💪 ich ciężka praca zaowocowała na boisku 🏆

Trzy drużyny - uczniowie klas 4,5 i 6 wzięli udział w eliminacjach Szkolnej Ligi Ruby Tag i walczyli o wejście do półfinału województwa łódzkiego ☝️

A zatem uczniowie klas 4 zakwalifikowali się na 1 🥇miejscu 💪

Uczniowie klas 5 i 6 wywalczyli 2 🥈miejsce ! 😊 i tym samym wszystkie trzy drużyny przeszły do kolejnego etapu, który odbędzie się 20 maja w Łodzi,trzymamy kciuki ✊!

Uczniów przygotowała pani Martyna Pacholczyk.

W środę 8 maja w parku przy Muzeum Regionalnym odbył się Bieg Konstytucji 3 maja. Kategorie wiekowe to: rocznik 2009, 2010 i 2011 dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowali:
Jakub Jon (4s), Dawid Roksela (4s), Oskar Ciachorowski (4s), Dominik Mazurkiewicz (2a), Igor Woźniak (2a), Maja Minol (4a) oraz Alicja Kwiatek (2c).
Złoty medal 🏅 w kategorii 2009 zdobył Jakub Jon, a srebrny medal 🏅 w kategorii 2010 wywalczył Dominik Mazurkiewicz. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Arkadiusz Kruk.

 
W dniu 8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. "Dzieciaki Sadzeniaki", które odbyły się w sklepie Leroy Merlin. Dzieci, pod kieunkiem Pań-pracownic sklepu, dowiedziały się wielu ciekawych informacji, np. Jak ważna w naszym życiu jest woda 💧oraz rośliny🌳🌱, z czego stworzone są płytki podłogowe i ścienne, jak stworzyć wymarzony kolor farby do pokoju itp. Uczniowie działali także praktycznie sądząc własne roślinki,🌱🌹🌼🌿 którymi obiecali wzorowo opiekować się w domu. 🍀
Uczniowie byli pod opieką p. Anety Gudajczyk i p. Emilii Ciołek.

7 maja 2019 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki" dla klasy III. Uczniowie zmagali się z 11 zadaniami otwartymi. Łącznie można było zdobyć 27 punktów. Aby zdobyć tytuł „Mistrza Matematyki" należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowały panie: Anetta Pabich i Marzena Osińska.

03.05.2019r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dziękujemy uczniom za udział w Poczcie Sztandarowym.

 
W dniu 03.04.2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY pod tytułem "Przyroda w sercu i w poezji". Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Kochańska z klasy VI B, Aleksandra Jon z klasy VII A oraz Krystian Trzciński z klasy VIIA. Wyróżnienie otrzymał Krystian Trzciński.
Uczniów przygotowały panie Martyna Górna oraz Patrycja Kołasińska.W dniu 2 kwietnia 2019r. klasa II B wzięła udział w realizacji projektu ekologicznego realizowanego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie pt."Twórczość z wiórków drewna osikowego'. Uczniowie pod okiem pracowników Starostwa Powiatowego wykonali kurczaczki wielkanocne.
Dnia 2 kwietnia klasy 4-7 wzięły udział w prelekcji dotyczącej obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem "Czwórka dla Autyzmu". 💙 Prelekcję przygotowały panie: Agata Wojciechowska, Patrycja Kołasińska i Ilona Banasik.
 

2 kwietnia uczniowie integracyjnej klasy 4a wzięli udział w obchodach Dni Świadomości Autyzmu pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego. Solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem pokazali swoją postawą i strojem, spotkali się z przedstawicielami innych szkół i przedszkoli na Placu Narutowicza, a w Gigantach Mocy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Tulipan" w wykonaniu uczniów ze spektrum autyzmu z SOSW w Bełchatowie i ich rodziców.
21marca odbyl sie Szkolny Konkurs Szachowy.
1 miejsce zdobył Krzysztof Konieczny z kl. 8a
2 miejsce Tobiasz Rekorajski z kl. 8a
3 miejsce ucz kl 1a Knapik Alan.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Bogumiła Szafranska i Anetta Pabich.
POWITANIE WIOSNY
Dzisiaj do naszej szkoły zawitała wiosna! 🌷🌷🌹🌸🍀Uczniowie w barwnych strojach, z uśmiechem na twarzy oraz głośnym okrzykami i przyspiewkami powitali nową porę roku. 🌞Dzieci doskonale bawiły się przy rozwiązywaniu zagadek oraz językowych łamigłówek. Komisja wybrała klasy, które wyrożnily się w najciekawszym przywitaniu wiosny. Gratulujemy laureatom. Apel przygotowaly Panie opiekujące się Samorządem Szkolnym.

apel klas 0-3         apel klas 4-8


Pożegnanie zimy, powitanie wiosny - w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b oraz w kl. 1a i 1b

W środę 20 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły Krzysztof Konieczny, Tobiasz Rękorajski i Dawid Walczak - kl 8a,8b wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Polaków Drogi Do Niepodległości".
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im.Kornela Makuszyńskiego.
Druga edycja tego konkursu została poświęcona Księstwu Warszawskiemu i Królestwu Polskiemu w latach 1815- 1831.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach:test pisemny i odpowiedzi ustne.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
 

Kolor zielony gościł dzisiaj w naszej szkole w ramach obchodów Dnia św. Patryka. Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego. Były gry, quizy, projekcje multimedialne oraz malowanie twarzy w trzylistne koniczyny. Wszyscy, którzy tego dnia przyłączyli się do wspólnej zabawy, otrzymali złotą monetę jako symbol szczęścia i powodzenia. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!
14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny 
„Supermatematyk”. Wzięło w nim udział 62 uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie klas IV-VI rozwiązywali zadania otwarte, a klas VII – VIII test składający się z dziecięciu zadań zamkniętych. Aby zdobyć tytuł „Supermatematyka” w swojej kategorii należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowywały panie Anetta Pabich, Dorota Pawłowska i Bogumiła Szafrańska.

Dnia 28 lutego 2019 r.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,
,Z ortografią za pan brat!".
Tobiasz Stępień z klasy 6b zdobył II miejsce.
Patryk Siekierski z klasy 8a zajął III miejsce .
Artem Pavlovski z klasy 6a otrzymał wyróżnienie.
Uczniów przygotowały panie: Dorota Polak i Lilianna Furga.
Gratulacje!

Klasa 2B i pozostałe klasy drugie naszej szkoły w marcu podróżują na planetę Skarbonka. Realizują ciąg dalszy projektu "Od grosika do złotówki". Podróż po planecie Skarbonka poświecona jest oszczędzaniu i przechowywaniu pieniędzy. Poruszane będą również kwestie dotyczące zdrowego stylu życia.

Teatry profilaktyczne działające w bełchatowskich szkołach podstawowych wzięły udział III Powiatowym Konkursie Spektakli Profilaktycznych "Rozsądni i Bezpieczni" zorganizowanym 14 marca przez Szkołę Podstawową nr 12. Tematyką przedstawień były uzależnienia i zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które współfinansowało miasto.

Do przeglądu zgłosiło się siedem szkół. Zaprezentowały przedstawienia poruszające podstawowe problemy dotyczące młodych ludzi, takie jak przemoc, uzależnienia od narkotyków, alkoholu, internetu czy gier.

I miejsce:
Grupa „Klasa 6b" (SP 4), tytuł przedstawienia: „W niewoli nałogów"

Uczniów przygotowały panie: Ilona Banasik i Elżbieta Hajdan.

W dniu 13.03.2019r., odbył się konkurs wokalny im. Jana Brzechwy w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Naszą "czwórkę" reprezentowali uczniowie: Ksenia Surmacka, Katarzyna Kwiecień z klasy 0a, Julita Grabowska, Tatiana Kopala z klasy 2a oraz Wojciech Mazurek z klasy 3a. W kategorii oddziałów przedszkolnych i zerówek, lll miejsce zdobyła Katarzyna Kwiecień, wyróżnienie Ksenia Surmacka, w kategorii klas 1-3, ll miejsce zdobyła Tatiana Kopala, wyróżnienie Wojciech Mazurek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏🎼🎵💪. Uczniów przygotowały panie: Krystyna Krakowiak, Milena Maślanka oraz Marzena Osińska.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2019


DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
W dniu 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej męskiej społeczności szkolnej złożyli kobietom-małym, trochę starszym i całkiem dorosłym szczere życzenia. Obdarzyli także płeć piękną słodkim upominkiem. 🎂💐Równolegle na holu dolnym uczniowie pisali życzenia na "Tablicy życzeń". ✍️📃
Dziękujemy wybranym uczniom za zaangażowanie w akcję. 🌹🌺 - zdjęcia

Akademia z okazji Dnia Kobiet

W dniu dzisiejszym odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek oraz Dnia Kobiet. Uczniowie bawili się doskonale przy rytmach muzyki tanecznej. Atrakcją dyskoteki była zorganizowana przez samorząd szkolny fotobudka, przy której uczniowie mogli robić sobie zabawne zdjęcia. 📷📷uczniowie naszej szkoły zakończyli karnawał hucznie i wesoło 🎩🎉🎊🎈🎆🎭🎵

Dnia 7 marca w naszej szkole odbył się koncert muzyczny zespołu "Celtic Trio". Uczniowie Czwórki mieli okazję zobaczyć troje utalentowanych osób: Pawła Szymiczka, Jacka Woźnicę i Agnieszkę Snopek, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki celtyckiej i tańców irlandzkich. Uczniowie wzięli aktywny udział w wydarzeniu próbując swych sił w stepie irlandzkim czy też grając na łyżkach. Zabawa była znakomita.

 
5 marca 2019 r. uczniowie klasy 5B wzięli udział w korowodzie ostatkowym organizowanym przez Muzeum Regionalne. Dzieci odwiedziły Urząd Gminy, Urząd Miasta, Starostwo i Bibliotekę Miejską. Na koniec czekał na uczestników słodki poczęstunek. Opiekunowie: pani Justyna Urbańska i Agnieszka Wojewoda.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uczniowie klasy 5 c zapalili znicz pod tablicą pamiątkową poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Uczniowie naszej szkoły-przedstawiciele klasy 7b uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczcili pamięc żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Opiekunami dzieci byli Pani Emilia Ciołek i Pan Arkadiusz Kruk.

W lutym uczniowie klasy 2c rozpoczęli podróż po drugiej planecie Portfelik w ramach projektu "Od grosika do złotówki".
Na planecie Portfelik uczniowie: odczytali list od Grosika, omówili regulamin podróży. Zapoznali się ze sposobami zarabiania pieniędzy, poznali wygląd i zastosowanie karty kredytowej oraz płatniczej, wartość i potrzebę pracy, doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy, rozwiązując zadania tekstowe. Poznali wartość pieniądza, zawody ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, utrwalili numery telefonów alarmowych. Aktywnie uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence „Od grosika do złotówki", a także w zabawach matematycznych.
Zapraszamy do dalszej podróży z Grosikiem! W marcu będziemy na planecie Skarbonka! Wychowawczynią jest pani Agnieszka Karda.

 
 
Dzis w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci oglądały prezentację pt. Razem z Sieciakami zmieniaj internet na lepsze" dotyczącą zagrożeń w sieci oraz racjonalnego i kulturalnego korzystania z Internetu.
Apel przygotowały panie Anetta Pabich i Emilia Ciołek.

BAL KARNAWAŁOWY

klasy 0-4    klasy 5-8

„Pokolenie pochylonych głów: smartfony i tablety – szanse, zagrożenia, alternatywy" pod takim hasłem odbyła się konferencja dla Rodziców prowadzona przez Panią Małgorzatę Więczkowską - specjalistę z zakresu edukacji medialnej.
Prelegentka prowadzi Serwis Internetowy Edukacja Medialna - www.edukacjamedialna.plopiekun: Beata Bedlechowicz

"Ten to one" - to hasło, pod którym dnia 28 stycznia uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych. 8 uczestników z klas VI i VII miało okazję przetestować swoje wiadomości na temat krajów anglojęzycznych z takich dziedzin jak kultura, geografia, film, książka i wiedza ogólna. Konkurs miał formę popularnej gry "Jeden z Dziesięciu", a celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego, nie tylko pod względem językowym, ale przede wszystkim, wiedzy ogólnej o otaczającym nas świecie. Najlepszymi uczestnikami okazali się: Zuzanna Stępień kl. 7a - I miejsce, Mateusz Kaczmarek kl. 7a - II miejsce i Tobiasz Stępień kl. 6b - III miejsce.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy chęci do dalszego poszerzania wiedzy na tematy związane z kulturą krajów anglojęzycznych.
Nauczyciele języka angielskiego

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawczyniami, zorganizowały w sali gimnastycznej uroczystość. Mili Goście mieli okazję obserwacji swoich wnucząt podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek, tańca i spektaklu muzycznego pt. „Rzepka”. Dzieci złożyły serdeczne gratulacje i obdarowały swoich Dziadków – złotymi rybkami, które mają spełniać 3 życzenia. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości...


16 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Podczas barwnego występu porwali publiczność do wspólnego śpiewania☺🎤🎵🎶 Uczniowie pokazali, że pamiętają o najstarszych członkach naszej społeczności i obdarowali pensjonariuszy drobnym upominkiem- laurką.❤. Dzieci były pod opieką pani Emilii Ciołek i pani Anety Gudajczyk.
16 stycznia w Gigantach Mocy odbył się II Integracyjno - Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Koncert związany był z projektem edukacyjnym "Wszystkie Kolory Świata" pod patronatem UNICEF.
Na scenie reprezentował nas zespół wokalny 4NUTKI w składzie: Jakub Wilk, Amelia Bedlechowicz, Oliwia Cieślik, Anna Janiszewska, Maria Janiszewska oraz Alicja Rydz. Wspaniałą i niezastąpioną publicznością były dzieci z klas integracyjnych: Julia Cieślak, Olga Cieślak, Aleksandra Jon, Wiktoria Kochańska oraz Marcin Swędrak.
opiekunowie: Patrycja Kołasińska, Beata Bedlechowicz
W niedzielę 13 stycznia odbył się finał XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Parafii pw Miłosierdzia Bożego oraz koncert laureatów. Tatiana Kopala zajęła I miejsce w kategorii soliści, klasy I-III :)
To już kolejny sukces naszej wokalistki w tym roku! GRATULACJE :)))
opiekun Beata Bedlechowicz
11.01.2019r. uczniowie kl. Ia i Ib uczestniczyli w eksperymentalnych lekcjach w ramach Programu Ekologicznego "Woda - naturalne bogactwo świata ludzi, zwierząt i roślin" zorganizowanych przez WOD-KAN Bełchatów.
Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. Mając to na uwadze w naszej szkole został zorganizowany Konkurs rodzinny „Karmnik dla ptaków". Celem konkursu było: zwrócenie uwagi na otaczające środowisko przyrodnicze, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposobu w jaki się odżywiają oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
W dniu 04.01.2019r., klasa 2 a wylądowała na planecie Grosik. Pan Grosik przywitał nas listem i zaprosił do wspólnej zabawy. Na planecie nazwanej jego imieniem, poznaliśmy pojecia: moneta, banknot, nominał, awers, rewers. Przeliczaliśmy pieniądze, stosowaliśmy miana: złoty, grosze. Samodzielnie rozwiązywaliśmy zadania tekstowe, zrobiliśmy czapeczki według instrukcji. To była świetna zabawa, nie możemy się już doczekać wyprawy na kolejną planetę. 🚀🚀😊
ORSZAK TRZECH KRÓLI - zdjęcia...

SZKOLNE JASEŁKA 2018 - zdjęcia...


Wręczenie nagród zdobytych przez uczniów w szkolnych konkursach organizowanaych do września do listopada - zdjęcia...

W dniu 19 grudnia klasy II B i IIC odwiedziły Teatr Wielki w Łodzi gdzie obejrzały spektakl " Dziadek do orzechów ". Wycieczka była finałem projektu "Łódzkie pełne kultury ".Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie podsumowujące projekt .Uczniowie otrzymali słodkie prezenty. Wychowawczyniami są panie: AlicjaKobyłt i Agnieszka Karda.


Dnia 10 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego na najładniejszą ilustrację do baśni Braci Grimm. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas 7-ych i 8-ych. Komisja konkursowa w składzie pani K. Hejak-Kępa i A. Wojciechowska wyróżniła prace 3 uczniów. Otrzymali oni oceny celujące z języka niemieckiego i pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczniowie otrzymali oceny bardzo dobre z języka niemieckiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcami organizowanego przez naszą szkołę IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu „ŻYJ ZDROWO, WESOŁO I KOLOROWO" zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękińsku.
W konkursie udział wzięły również: Szkoły Podstawowe nr 8 i nr 4 w Bełchatowie, których uczniowie zajęli ex aequo II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie, która ukończyła konkurs na miejscu III i Szkoła Podstawowa w Szczercowie - na miejscu IV.

13 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dziekujemy uczniom z kl. VIIa i VIIb za reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym.

Dzisiaj w naszej szkole w świetlicy zorganizowane zostały "Bożonarodzeniowe warsztaty" dla dzieci i rodziców, którzy wspólnie tworzyli najpiękniejsze i niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Uczniowie i rodzice przy dźwiękach kolęd i magicznej atmosferze doskonalili swoje twórcze umiejętności. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek, na którym pojawiły się świąteczne pierniczki oraz inne przekąski. Doskonała atmosfera sprzyjała przedswiątecznemu oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia🎄🎄🎄🎅🎅🎅

Klasa IIB wzięła 10 grudnia udział w warsztatach wokalno-aktorskich w ramach realizacji projektu "Łódzkie pełne kultury "


Dziś w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Uczniowie przebrani w mikołajowe czapki i czerwone stroje dumnie prezentowali się na szkolnych korytarzach. Każda klasa organizowała sobie Mikołajki we własnym gronie, jednak cala społeczność szkolną odwiedzili Mikołajowie, którzy w asyście Śnieżynek rozdawali dzieciom i pracownikom szkoły cukierki.

Dzień pełen wrażeń
6 grudnia do 0a i 0b przyszli górnicy i Mikołaj. Były tańce, piosenki, wierszyki, ciekawe rozmowy, prezenty oraz poczęstunek. Miłym gościom serdecznie dziękujemy!


Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji już po raz piąty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbył się Powiatowy Konkurs pod hasłem „Bądź tolerancyjny". W konkursie wzięli udział uczniowie klas szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej funkcjonowania osób niepełnosprawnych, propagowanie postaw tolerancji oraz komunikacji międzyludzkiej, inspirowanie potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i wzbudzanie empatii.
W kategorii plastycznej uczennica naszej szkoły Klaudia Góralczyk z klasy 8b zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!


W dniu dzisiejszym IV klasiści - nasza najmłodsza grupa RUGBISTÓW 🏉 zmagała się na Turnieju Rozgrywek Półfinałowych w Łodzi w Rugby Tag.
Wywalczyli IV miejsce ,😊💪 a tym samym zdali egzamin sprawdzający ich umiejętności !👏 😊
Młodzi zawodnicy otrzymali dużo ciepłych słów, nagrody i motywację do dalszej pracy 🤓
Przypominamy i zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych treningów pod okiem p. Martyny Pacholczyk.🤓

3 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie,który uświadomił dzieciom jak ważne jest dbanie o zwierzęta i zapewnienie im odpowiedniej opieki. Została również przekazana karma, która zebrana została podczas organizowanej akcji w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt. Akcje zorganizował samorząd szkolny wraz ze świetlicą.

Dnia 3 grudnia 2018r. odbył się apel z uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania było przybliżenie naszym uczniom problemów osób z niepełnosprawnością wzrokowa, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności. Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami niepełnosprawności i ich charakterystyką. Chętni uczniowie doświadczyli w jakiś sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Udział w tych zajęciach uświadomił uczniom, jakie problemy napotykają w swoim życiu osoby z niepełnosprawnością. Apel poprowadziły uczennice z klasy 7a. Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Każdy inny, wszyscy równi".


W dniu 01.12.2018r., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się konkurs wokalny Małe gwiazdy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a- Julita Grabowska i Tatiana Kopala. Julita otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie, Tatiana otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca. Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy!


Czwartek, 29 listopada, zapisał się w historii Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie im. S. Żeromskiego wielkimi zgłoskami. Ceremonia przejęcia sztandaru zgromadziła całą społeczność szkolną oraz wielu zaproszonych gości. Dotychczasowy symbol szkoły po 37 latach obecności w jej murach trafił do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.Wychowawczyniami są panie: Krystyna Krakowiak i Mariola Felczak.

Świat czarów i wróżb zagościł dzisiaj w naszej szkole. Z okazji zbliżających się Andrzejek odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Cała społeczność uczniowska bawiła się doskonale. Dziękujemy klasie 8a za przygotowanie gabinetu wróżb oraz zabawy andrzejkowe.

Klasa II B wzięła udział w warsztatach animacyjnych pt."RE:cykl". Uczniowie realizują projekt "Łódzkie pełne kultury ". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

11 listopada na placu Wolności przy okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość tę uświetniła swoim śpiewem Tatiana Kopala uczennica klasy 2A – lureatka II miejsca XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”
W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole nauczyciele organizowali szereg konkursów . 9 listopada zostały uroczyście wręczone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Wszystkim serdeczne GRATULUJEMY!😊

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - zdjęcia...9 listopada z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 3A, 6B oraz zespół wokalny "4 Nutki" przygotowali uroczystą akademię dla całej społeczności szkolnej. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały panie: Marzena Osińska, Lilianna Furga, Ilona Bartosik, Beata Bedlechowicz. Bardzo dziękujemy za piękną lekcję historii.

W dniu dzisiejszym odbył się XV Bieg Niepodległości. Nasi uczniowie w doskonałych nastrojach dzielnie walczyli o lokaty, jednak głównym celem biegu był patriotyczny charakter. Piękna pogoda sprzyjała dzieciom podczas zmagań sportowych. Opiekunami uczniów byli p. Emilia Ciołek i p. Arkadiusz Kruk.


5 listopada uczeń klasy VII b – Jan Olczyk zdobył GRAND PRIX
w
POWIATOWYM KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ -
„ Ojczyzna wierszem malowana”.
Jan pięknie zaprezentował utwór Władysława Bełzy „W podziemiach Wawelu”, zdobywając uznanie jury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Warsztaty edukacyjne pt.,,Przez dziurkę od klucza, czyli my po drugiej stronie lustra". Klasa 2B-realuzacje projekt "Łódzkie pełne kultury". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim w tenisie stołowym!

Mimo wielkiego zaangażowania reprezentacja chłopców SP nr 4 w Bełchatowie nie uzyskała awansu do Finału Wojewódzkiego, choć wszystkie mecze były bardzo wyrównane i w większości kończyły się wynikiem 3:2 lub 2:3. Zabrakło odrobiny szczęścia. Drużyna w składzie: Bartosz Wolski, Emil Dolata i Ernest Kosiński rywalizowała z najlepszymi drużynami z powiatów: radomszczańskiego, pajęczańskiego, bełchatowskiego oraz z Piotrkowa Tryb. Zawody odbyły się 29.10.2018r. w Dobryszycach. Wszystkim naszym tenisistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Arkadiusz Kruk.

W sobotę 27 października kilku małych Artystów reprezentowało naszą szkołę podczas XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.
Wystąpili:
- Tatiana Kopala (kl. 2a) z piosenką "Uwierz Polsko",
- Jakub Wilk (kl. 4b) z piosenką "Mały Jaś z AK",
- duet Izabela Pietrasiak i Przemysław Marczak (kl. 4d) z piosenką "Płynie Wisła, płynie",
- zespół 4NUTKI w składzie Amelia Bedlechowicz, Anna Janiszewska, Maria Janiszewska i Alicja Rydz z piosenką "Dziewczyna z granatem ".
Wszystkie dzieci udowodniły na scenie kolejny raz, że mają ogromny talent wokalny i serce do muzyki:)))
opiekun Beata Bedlechowicz


25 października 2018r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Bełchatów p. Jagodą Nieborak na temat "Grzeczne dzieci segregują i wykorzystują śmieci".

KONCERT MUZYCZNY W NASZEJ SZKOLE - zdjęcia...

"Czwórka" najlepsza w powiecie!!!
24.10.2018r. w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy w składzie: Bartosz Wolski, Emil Dolata i Ernest Kosiński pokonali rywali grupowych z SP 3 i SP w Kleszczowie awansując do półfinału z I miejsca. Tam również potwierdzili dobrą formę eliminując SP 1. Zwycięstwem w finale wywalczyli cenny puchar oraz awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta w składzie: Laura Komar, Alicja Darmach i Katarzyna Makowska zajęły 5 m-ce w powiecie. Opiekun: Arkadiusz Kruk

Klasa 2B wzięła udział w warsztatach perkusyjnych
pt. "Bęben Show"-realizacja projektu "Łódzkie pełne kultury ".

W dn. 17.10.2018r świetlica szkolna w ramach zajęć prowadzonych podczas opieki nad dziećmi zorganizowała konkurs pt. "Dbam o zdrowie i higienę osobistą". Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy o zdrowym odżywianiu i dbaniu o higienę osobistą oraz integracja uczniów w świetlicy szkolnej🙂. W konkursie brało udział 6 drużyn po 5 osób. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone🎖️🏆. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Organizatorami były panie: A. Gudajczyk, M. Janowska, J. Urbańska.


17 października 2018 roku w SP nr 4 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania prozy Stefana Żeromskiego. Tegoroczny konkurs wpisał się w konwencję Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” organizowanego przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę i opatrzony był hasłem ,,Dialogi o Ojczyźnie”.
W konkursie brali udział uczniowie klas VII i VIII (sześciu)szkół bełchatowskich.
Organizatorkami konkursu były panie: Lilianna Furga i Maria Pierszała.
I miejsce - Jan Olczyk-SP nr 4
II miejsce - Aldona Kowalska SP nr 12
III miejsce – Michalina Aleksanderek SP nr 5
Wyróżnienie: Aleksandra Pasierbska SP nr 3
Kinga Janura SP nr 9
Fabian Dudkiewicz SP nr 1
Nagroda Publiczności: Aldona Kowalska SP nr 12
Gratulujemy!

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - zdjęcia...


Klasa 2 B bierze udział w projekcie "Łódzkie pełne kultury "II edycja.
W sobotę uczniowie zwiedzali Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej , które odbyły się 12 października, zakończył koncert „Jest taki kraj" w wykonaniu zespołu wokalnego „4NUTKI" ze Szkoły Podstawowej nr 4, dziecięcego chóru „Cantabile" działającego przy Miejskim Centrum Kultury, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Pasjonata" i chóru nauczycieli „Bagatela". Wspólnie z nimi występowali również uczniowie i nauczyciele z bełchatowskich szkół oraz przyjaciele ,,czwórki ".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mszy świętej z okazji Dni Papieskich. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie 8a i 7b. Dziękujemy za udział dzieciom w dzisiejszej uroczystości.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - szkolna akademia - zdjęcia...


Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Ośrodka Realizacji Inicjatyw,którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego kontaktu z psem🐕🐶. Cenne uwagi Pana Patryka przydadzą się uczniom na przyszłość. "Gwiazdą"spotkania był pies o imieniu Ajaks, który prezentował dzieciom sztuczki w zamian za pieszczoty i smakołyki🐶. Dzieci byly zachwycone Ajaksem, którego zapraszają do szkoły za rok. Przy okazji przypominamy o trwającej zbiórce karmy i artykułów dla zwierząt na rzecz schroniska w naszej szkole🐕🐶🐩🐈🐱. Zachęcamy do udziału w akcji. Dziękujemy Panu Patrykowi, Pani Mai oraz Ajaksowi za cenną lekcję.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji
„ 100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach
na stulecie odzyskania niepodległości
od młodzieży z województwa łódzkiego”

Koordynatorki - Katarzyna Zawadzka i Monika Grygiel


Szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - zdjęcia...


Na pierwszym treningu Rugby Tag tym roku szkolnym starsi uczniowie klas VII przekazali tzw „pałeczkę" 🏈 młodszym kolegom i koleżanką 👉Jak widać szczęśliwą,
ponieważ to oni- uczniowie klas IV powtórzyli dzisiaj ich zeszłoroczne zwycięstwo w Bełchatowskiej Lidze Rugby Tag i zajęli I MIEJSCE🥇🏆🎉
Uczniowie klas V zaprezentowali dziś świetną grę, pamiętali czego nauczyli się w tamtym roku i zajęli ostatecznie II MIEJSCE🥈🎉
Obie drużyny zawalczą w Półfinale, który odbędzie się w Łodzi.
Opiekun dzisiejszych zawodów i prowadząca treningi p. Martyna Pacholczyk dziękuje obu drużynom za dzisiejszego ducha walki i dumnie wszystkim GRATULUJE 🤝

NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” W CZWÓRCE
12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja przybrała formę dwuetapowego konkursu dla uczniów z klas VII i VIII. Po eliminacjach klasowych najlepsi lektorzy prezentowali wybrany fragment lektury przedstawiający obrazy Ojczyzny. W gościnnych progach biblioteki, przy ciastku i kompocie jabłkowym zostali wyłonieni zwycięzcy. Oto oni: Katarzyna Makowska z kl. VIIIa, Barbara Sokołowska z kl. VIIb, Bartosz Kalinowski z kl. VIIIb oraz Zuzanna Stępień z kl. VIIa i Kinga Pijewska z kl. VIIc. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za wysoki poziom prezentacji. Fotorelację z konkursu można obejrzeć na fb szkolnym i stronie internetowej szkoły.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
 

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku